JJX/Rynek Zdrowia | 18-02-2013 12:06

Każdy kilometr może wspomóc chore dzieci

Dzięki inicjatywie Fundacji Bátor Tábor, biegacze uczestniczący w 8. Półmaratonie Warszawskim, Sztafecie 5x5 km i Orlen Marathonie pomogą zbierać pieniądze na międzynarodowe obozy terapeutyczne dla dzieci cierpiących na choroby onkologiczne.

Rejestracja na wszystkie biegi trwa. Jednak nie tylko biegacze mogą pomóc. Każdy adoptując 1 km na stronie www.kompaniawrazen.pl, może wesprzeć chore dzieci.

Kompania Wrażeń to dobroczynna społeczność biegaczy, którzy decydując się na pokonanie dystansu maratońskiego lub półmaratońskiego, mierzą się ze swoimi barierami, poprawiają indywidualne osiągnięcia, a jednocześnie wspierają dzieci cierpiące na choroby chroniczne i nowotworowe.

Zawodnicy Kompanii Wrażeń, którzy wzięli udział w ubiegłorocznym 34. Maratonie Warszawskim, zebrali w sumie 39 890 zł. Wszystkie środki zgromadzone przez sportowców zostały przeznaczone na organizację obozów dla dzieci ze zdiagnozowanymi chorobami onkologicznymi, odbywających się w węgierskiej miejscowości Hatvan - każdego roku bierze w nich udział niemal 700 dzieci z Polski, Węgier, Słowacji i Czech.

Sukces Kompanii Wrażeń z 2012 r. sprawił, że przed zbliżającym się sezonem biegów długodystansowych drużyna postawiła przed sobą kolejne wyzwania. Wiosną zawodnicy Kompanii Wrażeń mogą wziąć udział aż w trzech biegach. Najbliższą imprezą jest 8. Półmaraton Warszawski, który startuje już 24 marca. Dzień wcześniej odbędzie się Sztafeta 5x5 km.