Katowice: gdzie będzie siedziba Muzeum Historii Medycyny? FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak już informowaliśmy, konkretyzuje się pomysł powstania w Katowicach Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie ta placówka będzie miała swoją siedzibę.

Inicjatorem przedsięwzięcia dr Jacek Kozakiewicz,  prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Pomysł powstał w 2013 roku. Wtedy także, pod przewodnictwem dr. Kozakiewicza powstał Komitet Organizacyjny Muzeum Medycyny. Od początku prace wspierał prof. Zygmunt Woźniczka, historyk z Uniwersytetu Śląskiego.

- Zostanie powołana grupa ekspertów, która ma opracować koncepcję placówki. Jest też wstępna lokalizacja. Placówka ma działać w ramach Muzeum Śląskiego w adaptowanym budynku Łaźni Gwarek lub w starym budynku Muzeum Śląskiego przy ul. Korfantego w Katowicach - poinformowała nas kwietniu br. Śląska Izba Lekarska.

Z Muzeum Śląskiego w Katowicach otrzymaliśmy pismo, odnoszące się właśnie do kwestii planowanej lokalizacji Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

- Stwierdzenie, iż "placówka ma działać w ramach Muzeum Śląskiego w adaptowanym budynku Łaźni Gwarek lub w starym budynku Muzeum Śląskiego przy ul. Korfantego" jest zdaniem nieprawdziwym - napisała do redakcji Rynku Zdrowia Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach.

- Podczas spotkania w dniu 11 lutego 2016 r. z inicjatorami przedsięwzięcia, w tym z dr. Jackiem Kozakiewiczem, prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, Muzeum Śląskie zadeklarowało jedynie pomoc merytoryczną przy opracowywaniu koncepcji i scenariusza mającej powstać instytucji - zaznacza dyrektor Knast. - Nie zapadła wówczas żadna żadna decyzja o lokalizacji placówki na terenie Muzeum Śląskiego - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH