Kardynał Sodano: niech naród polski trwa w jedności

Papież Benedykt XVI ponownie kieruje do narodu polskiego życzenie, by ten naród trwał w jedności.

Tak w homilii do Polaków napisał dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano. Podczas mszy pogrzebowej pary prezydenckiej homilię Sodano odczytał nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk, ponieważ papieski wysłannik nie dotarł do Krakowa.

Kard. Sodano podkreślił, że papież Benedykt XVI przekazuje władzom i narodowi Rzeczypospolitej Polskiej zapewnienie o bliskości i solidarności. „Nasze spotkanie dokonuje się w smutnym momencie historii narodu polskiego, w jednej z wielu tragicznych godzin jego dziejów” – napisał dziekan Kolegium Kardynalskiego.

Dodał, że Polacy zawsze potrafili właściwie zareagować na czas próby i odnajdywać drogę do lepszego społecznego współistnienia i do wielkiej narodowej jedności.

„Takie też jest teraz życzenie, które ponownie kieruje do narodu polskiego Papież Benedykt XVI - życzenie, by ten naród trwał w jedności na drodze zgody i czynnej współpracy z innymi narodami, aby zapewnić światu erę prawdziwej cywilizacji” – zaznaczył kard. Sodano w homilii.

Narody nie giną, powtarzali przy różnych okazjach kolejni papieże – napisał. Zaapelował o umocnienie w Europie i na całym świecie więzów przyjaźni i współpracy między narodami.

W homilii – odczytanej przez abpa Józefa Kowalczyka – kard. Sodano napisał, że Jan Paweł II i Benedykt XVI „nie przestają przypominać nam o obowiązku solidarności między narodami, w świetle wielkiej i nadrzędnej zasady jedności rodzaju ludzkiego”.

„Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak wyrazić życzenie, aby hołd, jaki dziś oddajemy zmarłemu prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, jak też pełna szacunku myśl, jaką kierujemy ku ofiarom z Katynia, którym świętej pamięci prezydent pragnął oddać cześć, przyczyniły się do budowania bardziej zjednoczonej Europy i świata” – napisał w homilii papieski kardynał pełniący funkcję ministra spraw zagranicznych Watykanu.

Kardynał Angelo Sodano, podobnie jak około 30 innych delegacji zagranicznych nie mogło przybyć do Krakowa z powodu przemieszczania się nad Europą chmury pyłu wulkanicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH