I Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych już 19-21 listopada w Zegrzu

W dniach 19-21 listopada 2015 r. w Zegrzu odbędzie się I Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych „Patient-Oriented Medical Care” organizowana przez Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania będzie "Działanie zespołów interdyscyplinarnych w różnych dziedzinach medycyny". Na wydarzeniu spotkają się dyrektorzy szpitali, lekarze specjaliści, a także pielęgniarki i ratownicy medyczni. Rejestracja wciąż trwa, a za uczestnictwo przyznawane są punkty edukacyjne.

Działanie zespołów interdyscyplinarnych
Tworzenie dobrze przygotowanych, znających swoje zadania, mówiących tym samym językiem zespołów specjalistów z różnych dziedzin, oznacza pomoc medyczną niesioną szybciej, sprawniej i skuteczniej. Właśnie na tym polega działanie i rola zespołu interdyscyplinarnego. Niestety, nie w każdej placówce medycznej takie zespoły istnieją.

Właśnie dlatego, w Zegrzu, lekarze i pielęgniarki porozmawiają o tym w jaki sposób zbudować zespół interdyscyplinarny oraz jak skutecznie zorganizować jego pracę w szpitalu. W tym kontekście poruszymy m.in. temat współpracy lekarza i pielęgniarki oraz zespołów ratownictwa medycznego ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Najważniejsze zagadnienia z dziedziny medycyny
Temat ten będzie pretekstem do poruszenia ważnych zagadnień z obszaru kardiologii, gastrologii, pneumologii, ratownictwa medycznego oraz badań diagnostycznych. Z uczestnikami porozmawiamy m.in. o metodach leczenia pacjenta w stanach zagrożeniach życia. W tym kontekście omówimy zasady leczenia obrzęku płuc, niewydolności krążeniowo-oddechowej, zawału serca oraz krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Zaprezentujemy także nowoczesne metody leczenia pacjenta. Lekarze i pielęgniarki poznają m.in. metodę leczenia sepsy (PRISMA) oraz niewydolności krążeniowo-oddechowej (ECMO). Omówimy również zasady leczenia nerkozastępczego. Ponadto, pokażemy jak leczyć pacjenta z mnogimi obrażeniami ciała, zgodnie z tzw. Control Damage Surgery.

Dokładny program wydarzenia pod adresem:
https://wimcon.wim.mil.pl/konferencja-interdyscyplinarna/#program

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w leczeniu pacjenta
W Klinice Kardiologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, dzięki doposażeniu w sprzęt telemedyczny oraz nawiązaniu współpracy ze stacjami ratownictwa medycznego, udało się skrócić czas pomiędzy momentem zawału a chwilą podjęcia leczenia chorego. Wymagało to skoordynowania pracy ratowników w karetkach pogotowia, personelu SOR-ów oraz Pracowni Hemodynamicznej w WIM.

Podczas Konferencji, eksperci Wojskowego Instytutu Medycznego podzielą się z uczestnikami tymi doświadczeniami. Zaprezentują m.in. zastosowanie telemedycyny w opiece ambulatoryjnej nad chorymi z niewydolnością serca oraz w badaniu endoskopowym.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH