JJ/Rynek Zdrowia | 20-04-2009 10:56

Gra o życie, czyli dziennikarze i gwiazdy na rzecz transplantologii

Dziennikarze TVP - Tomasz Lis, Maciej Orłoś, Piotr Kraśko, Maciej Kurzajewski, Grzegorz Miśtal, Przemysław Babiarz, Tomasz Jasina, Dariusz Dziekanowski, wespół z reprezentacją Radia Eska i Edipresse Polska zagrają przeciwko drużynie Gwiazd w meczu, który ma zwrócić uwagę na problem transplantologii.

Wśród rywali dziennikarzy pojawią się na boisku między innymi Tomasz Iwan, Michał Chorosiński, Mariusz Czerkawski, Stefan Friedmann, Marcin Mroczek, Rafał Maserak, Maciej Stuhr, Wojciech Brzozowski, Piotr Zelt, Zbigniew Zamachowski, Paweł Deląg, Jarek Jakimowicz oraz Przemysław Saleta. Trenerami drużyn są Andrzej i Piotr Strejlau (Media), Olaf Lubaszenko (Drużyna Gwiazd).

Mecz gwiazd i dziennikarzy będzie głównym punktem wydarzenia charytatywnego - „Gra o życie” - organizowane przez Fundację Przyjaciółka oraz agencję Ministerstwo Gwiazd. Hasłem i ideą przewodnią przedsięwzięcia będzie poprawienie wizerunku polskiej transplantologii.

Ambasadorami akcji są znane i lubiane postaci, które w sposób bezpośredni zetknęły się z tym problemem. Są to osoby takie jak Przemysław Saleta, Jarosław Jakimowicz czy Paweł Kukiz, których dzieci zostały poddane operacji przeszczepu, co ocaliło im życie. W trakcie trwania imprezy będą prowadzone również działania edukacyjne, zmierzające do podniesienia świadomości społecznej na temat przeszczepów. Na terenie obiektu zostaną ustawione punkty konsultacyjne, w których rozdawane będą materiały i udzielane porady przez ekspertów z tej dziedziny medycyny.

Dochód ze sprzedaży biletów na mecz, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę na stadionie warszawskiej Polonii (26 kwietnia) zostanie przekazany na rozwój polskiej medycyny transplantacyjnej. Organizatorem akcji jest TVP. Bilety w cenie 20 zł normalny, 10 zł ulgowy, dzieci do lat 8 wstęp bezpłatny są do nabycia na www.ticketpro.pl, w salonach Empik oraz w kasach stadionu w dniu meczu. Wstęp od godz. 11:30.