Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2015 Laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2015; FOT. PTWP

Podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień XI Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 22-23 października 2015 r.), już po raz dziesiąty uroczyście wręczyliśmy Portrety Polskiej Medycyny. Tytuł Liderów Rynku Zdrowia zdobyli ludzie, którzy uratowali życie skrajnie wyziębionemu 2-letniemu Adasiowi z Krzeszowic. Portret w kategorii Osobowość Rynku Zdrowia odebrali Barbara i Jerzy Stuhrowie.

W redakcyjnym głosowaniu zespołów dziennikarskich miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia, po tradycyjnie długich i emocjonujących obradach - wybrani zostali laureaci w sześciu kategoriach Portretów:

• Menedżer Rynku Zdrowia (podmioty publiczne)
• Menedżer Rynku Zdrowia (podmioty niepubliczne)
• Wydarzenie Rynku Zdrowia
• Lekarz Rynku Zdrowia
• Osobowość Rynku Zdrowia
• Lider Rynku Zdrowia.

Oto wszyscy Laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2015 oraz uzasadnienia werdyktu.

• Menedżer Rynku Zdrowia (podmioty publiczne): dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Docent Maciej Kowalczyk od 2000 r. lat kieruje Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Szpital ten słynie nie tylko z medycyny na najwyższym poziomie. Uwagę zwracają też liczne inwestycje, możliwe między innymi dzięki sprawnie pozyskiwanym źródłom pozabudżetowym. W 2011 roku szpital przeszedł gruntowną modernizację. Dyrektor Maciej Kowalczyk realizuje także liczne przedsięwzięcia pomagające nieuleczalnie chorym dzieciom, współpracując z wieloma organizacjami zajmującymi się działalnością charytatywną na rzecz najmłodszych pacjentów. Pan Docent Maciej Kowalczyk jest również prezesem Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali Klinicznych.


***

• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne): Beata Drzazga, prezes zarządu BetaMed S.A.
BetaMed S.A. świadczy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta w 70 oddziałach na terenie 11 województw. Firma stworzona i zarządzana przez Prezes Beatę Drzazgę prowadzi też kompleks medyczno-usługowy Medical Active Care w Chorzowie, oferujący pobyty dzienne dla seniorów, pobyty stałe dla osób starszych i przewlekle chorych, a także świadczenia z zakresu rehabilitacji. Istotą działalności Firmy BetaMed jest opieka nad osobami, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają systematycznych świadczeń pielęgniarskich bez konieczności przebywania w oddziałach lecznictwa stacjonarnego. W dobie starzejącego się społeczeństwa to szczególnie ważny aspekt działalności BetaMed S.A.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH