Fundacja Dbam o Zdrowie powstała z inicjatywy farmaceutów, by zmierzyć się z problemem społecznym, jakim jest niewykupywanie leków przez Polaków. We wtorek wiele osób zamieszkujących województwo podkarpackie miało możliwość odbierania specjalnych kart, dzięki którym dostaną dofinansowanie do leków.

Podkarpacie jest kolejnym regionem, w którym odbywa się akcja dofinansowywania zakupu leków. Wtorek był pierwszym dniem, w którym fundacja „Dbam o zdrowie" uruchomiła tymczasowe biuro.

- W ciągu trzech godzin przyjęliśmy 60 wniosków. Ile będzie do końca akcji, trudno powiedzieć, ale cały czas w kolejce stoi kilkanaście osób - mówi Agnieszka Woś, koordynatorka programu. Wśród osób, które się wczoraj zgłosiły, był pacjent, który miał ze sobą fakturę na leki na tysiąc złotych. - Nie wykupił ich - mówi Agnieszka Woś.

Jak dodaje koordynatorka zgłaszają się głównie renciści i emeryci, ale nie tylko.

- Wśród potrzebujących pomocy finansowej były osoby, które nieźle zarabiają, ale bardzo dużo wydają na leki - dodaje koordynatorka

Niewykupowanie leków stało się w naszym kraju problemem społecznym, a fundacja „Dbam o zdrowie" założona przez aptekarzy chce pomoc w jego rozwiązywaniu. Wprowadziła specjalne karty, dzięki którym pacjenci będą mogli wykupić leki na określoną kwotę. Wysokość dofinansowania wynosi od 50 od 300 zł. O tę formę pomocy mogą ubiegać się osoby, których dochód nie przekracza tysiąca złotych. Ale jak informują organizatorzy akcji, wnioski mogą składać osoby o wyższym dochodzie, ale mające poważne problemy zdrowotne.

Wnioski o karty można składać w tymczasowych biurach fundacji do 27 listopada. Składając wniosek, trzeba przedstawić np. ostatni odcinek renty lub emerytury oraz dokumenty poświadczające stan zdrowia - orzeczenie lekarskie, karty informacyjne itp.

- Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualne. Osoby, którym przyznane zostaną karty, w ciągu trzech tygodni dostaną listy z zawiadomieniem o tym, gdzie będą mogły je odebrać - wyjaśnia Agnieszka Woś. Karta jest ważna przez rok, a pacjenci sami zdecydują, czy przyznane dofinansowanie wykorzystają jednorazowo, czy rozłożą je na raty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH