Finał WOŚP w USA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także w USA. Główne imprezy połączone ze zbiórkami pieniędzy odbyły się w Waszyngtonie, Chicago, Nowym Jorku i miasteczkach sąsiedniego stanu New Jersey.

W stolicy USA zbiórkę funduszy na WOŚP przeprowadzono po raz pierwszy od 10 lat. Finał orkiestry odbył się w waszyngtońskim oddziale Fundacji Kościuszkowskiej.

Według wstępnych obliczeń, w Waszyngtonie zebrano w sumie ponad 8000 dolarów. W zbiórce do puszek przeważały datki rzędu 10-20 dolarów, ale zdarzały się także czeki na 100 dolarów.

W programie artystycznym wystąpiły m.in. dzieci ze Szkoły Polskiej przy ambasadzie RP, śpiewaczka Laura Grażyna Kafka-Price (sopran) i aktorzy: Wiesław Małachowski i Waldemar Izdebski, którzy recytowali poezję. Zaprezentował się także Salon Artystyczny z Baltimore (Trio muzyki klasycznej).

W metropolii chicagowskiej pieniądze zbierano do 208 puszek, rozmieszczonych głównie w polskich sklepach i siedzibach polskich biznesów. W niedzielę (13 stycznia) na ulice wyszło 80 wolontariuszy. Do godz. 17 (czasu lokalnego) zebrano ponad 20 tys. dolarów. Zbiórka trwała nadal do wieczora i jej ostateczne będą znane dopiero następnego dnia.

W Nowym Jorku, jak wynika ze wstępnych obliczeń, Polonia zgromadziła na rzecz WOŚP ponad 27 tysięcy dolarów.

W sąsiednim stanie New Jersey WOŚP grała od piątku do niedzieli włącznie. Najważniejszą imprezą był trzydniowy maraton orkiestry w klubie Wisła w Garfield. Na licytacji w New Jersey wystawiono m.in. koszulkę Gortata, fotografie polonijnych artystów oraz gadżety WOŚP z Polski. W czasie całego finału w New Jersey zebrano około 20 000 dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH