Rzecznik Praw Pacjenta zaproponował możliwość utworzenia przez ekspertów Stowarzyszenia „EkoSerce” dyżurów na infolinii w siedzibie biura - poinformowało stowarzyszenie.

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował o możliwości rozważenia zorganizowania konferencji z udziałem ekspertów Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” - podało stowarzyszenie w komunikacie dla mediów, po niedawnym spotkaniu z RPP.

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Łukasza Chmielowiec podczas spotkania z Agnieszką Wołoczenko, wiceprezes Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce”, zaproponował też możliwość utworzenia przez ekspertów Stowarzyszenia dyżurów na infolinii w siedzibie biura. Tą drogą eksperci prowadziliby szeroką akcję upowszechniania wiedzy dotyczącej chorób kardiologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem niewydolności serca.

"Ciągły wzrost zachorowalności na choroby serca powoduje, że cenne mogą okazać się wszelkie inicjatywy działań profilaktycznych w tym zakresie. Wartością dodaną byłaby z pewnością możliwość wspólnego zorganizowania w przyszłości roboczego spotkania z przedstawicielami różnych ośrodków kardiologicznych" - czytamy w informacji ze spotkania z RPP.

"Chcemy współpracować z instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie poprawy jakości terapii i dostępności nowoczesnych metod leczenia pacjentów z chorobami serca i układu krążenia. Jesteśmy także otwarci na kooperację z polskimi stowarzyszeniami i zagranicznymi organizacjami pacjenckimi, których obszar działań jest zbieżny z tym, do czego dąży Stowarzyszenie „EkoSerce” - podaje Stowarzyszenie w informacji o statutowych celach działania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH