Poniedziałek, 21 kwietnia 2014 

PAP/Rynek Zdrowia | 27-09-2011 19:12

Donald Tusk o pensji dla opiekunów osób chorych i niepełnosprawnych

Premier Donald Tusk zaznaczył we wtorek (27 września), że osoby opiekujące się całodobowo chorymi, niepełnosprawnymi lub starszymi członkami rodziny powinny otrzymywać za to ekwiwalent "w wysokości zbliżonej do niskiej pensji, a nie taki skromny zasiłek".

- Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych kilku lat dojdziemy do pułapu płacy minimalnej dla tych wszystkich, którzy poświęcają swoje życie, nie mogą pracować i chcą, a raczej muszą pozostać non stop przy chorym - mówił premier.

Dodał, że każdy, kto opiekuje się niepełnosprawnymi u siebie w domu, odciąża w ten sposób państwo od kosztów.

 • 2 NIEPEŁNOSPRAWNYCH
  PO 16 LATACH ODPROWADZANIA PODATKÓW I HAROWANIA NA TEN KRAJ MAM 520 ZŁ ZASIŁKU NA 2 NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI , OCZYWIŚCIE NIE PALE NIE PIJĘ , I NA NIC NAS NIE STAĆ SZUKAM PRAWNIKA KTÓRY POMÓGŁ BY MI ZREDAGOWAĆ SKARGĘ A RACZEJ POZEW DO TRYBUNAŁU BĄDŹ SĄDU NAJWYŻSZEGO A TAKŻE DO RZECZNIKA PRAW CZŁOWIEKA W SZTRASBURGU I UZYSKAĆ OD PAŃSTWA ODSZKODOWANIE DLA MATEK NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI

  MOJE NAMIARY agnieszka rudnicka brzeg opolskie SZUKAJ MNIE NA FACEBOOKU

  ~MAMA , 2013-10-04

 • oszukana
  jestem opiekunka dwojga niepelnosprawnych rodzicow niestety mi juz zabrano swiadczenie od 1 stycznia odwolalam sie ijeszcze do tego czasu niemam odpowiedzi zsko przykra sprawa w jaki sposob zostalam potraktowana

  ~dankbak, 2013-07-31

 • Pinokio
  Oj nosek rośnie :( Skandal, opiekunów pozbawiono świadczeń przyznanych bezterminowo, tak więc jest dla nagrody dla urzędników ! Dramat "w majestacir prawa"! Wstyd dla państwa!!!

  ~Grażyna, 2013-07-31

DODAJ KOMENTARZ

Zdarzenia niepożądane: dlaczego w medycynie korzystamy z doświadczeń lotnictwa

Polski rejestr kardiochirurgiczny, prowadzony centralnie w Warszawie, obejmuje wszystkie operacje przeprowadzone od 2006 roku. Pacjenci są analizowani zarówno we wczesnym okresie leczenia, jak i pod kątem odległych wyników terapii - przypomina prof. Marek Jasiński, zastępca ordynatora Oddziału Kardiochirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 SUM, Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca.

 • Od nagłej i niespodziewanej śmierci...

  ... zachowaj nas Panie - śpiewają ludzie, ale modlitwę warto uzupełnić sensownym działaniem. "Daj Bogu szansę" - mawiał pewien rabin. O potrzebie tej szansy warto(...)

 • Dobrze zarządzajmy sporem

  Przez wiele lat proces zarządzania ryzykiem był utożsamiany z wykupieniem przez placówkę medyczną obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej - mówi mec(...)

POLECAMY W SERWISACH

Newsletter

Najnowsze informacje z Rynku
Zdrowia wprost na Twój e-mail.
Wiadomości, opinie, komentarze,
analizy!

* Zamówienie newslettera oznacza akceptację Polityki prywatności portalu.
 
Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku. Znajdziesz tam przegląd najciekawszych informacji dnia. Subskrybuj kanały RSS - bądź na bieżąco z informacjami z serwisu. Moduł z najnowszymi informacjami Rynku Zdrowia w Twoim serwisie.