Chorzów: lokalny samorząd docenił pracowników ochrony zdrowia

Pamiątkowe medale otrzymało w poniedziałek (10 grudnia) od prezydenta Chorzowa 21 mieszkańców tego miasta. Znalazły się wśród nich osoby, które mogły się poszczycić osiągnięciami w dziedzinie ochrony zdrowia.

Są to: Teresa Kurzawa, która zorganizowała od podstaw diagnostyczne laboratorium analityczne, jest też organizatorem bezpłatnych badań laboratoryjnych dla mieszkańców ”Białe Soboty”; Henryk Pacut, lekarz radiolog, ze szczególnymi osiągnięciami w diagnozowaniu i leczeniu mieszkańców; Barbara Pankiewicz, od 10 lat ordynator odddziału kardiologicznego w Chorzowie - dzięki pracy tego oddziału w pierwszym roku działalności liczba zgonów z powodu zawałów spadła z 45 do ok.15 proc.

Ponadto medale otrzymali: Henryk Potyrcha - był kierownikiem Przyszpitalnej Poradni Kardiologicznej, obecnie współpracuje z Zespołem Szpitali Miejskich, jest także przewodniczącym Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Chorzowie; Urszula Suchowska - zajmuje się leczeniem pacjentów z Chorzowa od ponad 30 lat, w 2000 roku wraz z Jerzym Furmanem założyła niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Anima w Chorzowie; Joanna Tabor - jest koordynatorem wolontariatu w Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej "Hospicjum", przyczyniła się do rozbudowy placówki, w której utworzono Poradnię Opieki Paliatywnej oraz Centrum Afirmacji Życia; Sebastian Grosicki - jest ordynatorem Oddziału Hematologii SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, za cykl 13 publikacji dotyczących badań nad biologią i terapią białaczek otrzymał zespołową nagrodę Ministra Zdrowia.

Nagrodzeni otrzymali od prezydenta miasta medale z wizerunkami dr. Edwarda Hankego (1895-1975), lekarza, który blisko pół wieku pracował w Chorzowie. Brał udział w powstaniach - wielkopolskim i powstaniach śląskich, walczył o powrót polskości na Ziemię Śląską w okresie międzywojennym.

Więcej: www.chorzowianin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH