Szpital Miejski w Zabrzu został wyróżniono za działania na rzecz społeczności lokalnej, troskę o ekologię i środowisko oraz za podejmowanie różnorodnych przedsięwzięć w służbie pacjentom i pracownikom.

Jak podkreśla Ewelina Kocur, koordynator zespołu do spraw promocji zdrowia w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, placówka wszystkie swe działania prowadzi zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności.

- Aktywnie współdziałamy z lokalnym otoczeniem. Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi i szkołami policealnymi dajemy możliwość nauki zawodu i zdobywania wiedzy studentom i uczniom. Wspieramy lokalną społeczność poprzez takie akcje jak szkolenia w przedszkolach "Dlaczego warto myć ręce?" oraz "Czytajmy Babciom i Dziadkom", zachęcającą uczniów do czytania książek starszym ludziom - mówi Ewelina Kocur.

Zabrzański szpital aktywnie angażuje się też w ochronę środowiska naturalnego. Dzięki zakończonej w tym roku termomodernizacji ograniczono zużycie wody i energii oraz obniżono emisję zanieczyszczeń. W placówce obowiązują też ścisłe procedury segregacji odpadów.

Pracownicy szpitala mają możliwość podnoszenia kwalifikacji, poprzez udział w kursach i szkoleniach, a także dzięki dofinansowaniu
studiów.

- W Szpitalu określono ścieżki awansu dla poszczególnych kategorii zawodowych. Pracownicy korzystają również z bezpłatnych pakietów badań i szczepień. Zarząd motywuje ich do zdrowego trybu życia, m.in. poprzez organizację konkursu dla osób rzucających palenie - wylicza Ewelina Kocur.

W placówce działa bezpłatny punkt porad dietetycznych oraz bezpłatna szkoła rodzenia. Pracownicy szpitala zorganizowali kursy pierwszej pomocy dla uczniów zabrzańskich gimnazjów. 

Szpital Miejski w Zabrzu jest drugą placówką ochrony zdrowia w woj. śląskim, która została wyróżniona certyfikatem Rzetelni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH