Bydgoszcz: i tam w szpitalu ruszyła Strefa Rodzica Fot. materiały prasowe

Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy ma specjalne miejsce z wygodnym zapleczem socjalnym dla rodziców oraz kącikiem zabaw dla małych pacjentów.

Miejsce powstało w ramach 12. edycji ogólnopolskiego programu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom". W oddziale klinicznym chirurgii ogólnej i onkologicznej dzieci i młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy odbył się finał dwunastej edycji tego programu.

Program wystartował w 2013 roku. Do dzisiaj powstało 11 Stref Rodzica w szpitalach, m.in. w Poznaniu, Katowicach, Łodzi czy Krakowie. Główną ideą programu jest stworzenie na oddziałach pediatrycznych polskich szpitali miejsc przyjaznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, a także propagowanie obecności rodziców podczas hospitalizacji dziecka.

W bydgoskim szpitalu utworzono specjalne pomieszczenie z pełnym wyposażeniem. Zostało gruntownie odnowione, odmalowane i wyposażone w funkcjonalne meble, zabawki oraz sprzęt AGD.
Dotychczasowy hol prowadzący do dziecięcego oddziału zastąpiła kolorowa przestrzeń, z całkowicie nowym, ciepłym oświetleniem, wielobarwną podłogą i nowoczesną aranżacją - podał Budimex w informacji dla prasy.

W przytulnie zaprojektowanej Strefie Rodzica opiekunowie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami lub odpocząć. Do dyspozycji rodziców przekazane zostały także składane łóżka, by - jeśli sytuacja tego wymaga - dać im możliwość towarzyszenia dziecku nawet nocą.

"Strefa Rodzica Budimex Dzieciom" jest programem nastawionym na połączenie rozwiązań funkcjonalno - użytkowych z walorami estetycznymi. Każdy z dotychczas zrealizowanych projektów jest zupełnie inny. Opracowywany w oparciu o unikalny projekt architekta.

Na każdym z biorących udział w programie oddziałów dziecięcych, wspólnie z zaangażowaną kadrą szpitala, wybierane jest miejsce, które można przekształcić, zaaranżować czy wyremontować. Czasami jest to korytarz, kiedy indziej dawna wózkownia lub niewykorzystywana sala szpitalna. 

Ekipy remontowe po wykonaniu prac budowlanych opuszczają pomieszczenia i dają pole do działania wolontariuszom - pracownikom Budimeksu. Bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną na co dzień funkcję, każdy z nich angażuje się w prace wykończeniowe.

- Wartością tego projektu jest z jednej strony promowanie obecności rodziców przy dziecku w szpitalu, a z drugiej, dotyczącej bardziej nas, jako firmy, promowanie aktywnego angażowania się w projekty społeczne. Od lat traktujemy społeczną odpowiedzialność, jako styl prowadzenia biznesu - mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimeksu.

Strefę Rodzica udało się oddać również dzięki zaangażowaniu architektów z TRS DESIGN, a także Ceramice Paradyż.

Na swoją strefę czekają kolejne oddziały polskich szpitali. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH