Czternaście kobiet ze stowarzyszenia

Dokładnie - 36343 złote i 93 grosze. Za tę sumę zostały już kupione najpotrzebniejsze rzeczy do hospicjum, takie jak materace przeciw odleżynowe, poduszki odleżynowe, pulsoksymetr, koncentrator tlenu, ale także chłodziarki, pralki, zmywarka - podaje Gazeta Wyborcza.

- Panie dokonały pięknego dzieła. Dostrzegły potrzebę w miejscu, o którym zwykle woli się nie pamiętać - mówi dr Tadeusz Borowski-Beszta, szef Hospicjum Domu Opatrzności Bożej w Białymstoku.

Jak mówią same kobiety nie trzeba organizować wielkich akcji by pomóc.

- „Szczęściary” udowadniają nam wszystkim, że by coś zmienić, pomóc, nie potrzeba wcale wielkich akcji, wielkich nazwisk. To w końcu zwykłe kobiety, których siła tkwi w tym, że są razem i mają ochotę pomagać innym - dodaje Beata Falkowska ze Stowarzyszenia Kontakt Miast Białystok – Eindhoven, koordynatorka akcji.

Stowarzyszenie „Szczęściary” powstało jako grupa działająca w ramach Stowarzyszenia Kontakt Miast Białystok-Eindhoven. Wszystko zaczęło się od jasełek jak wspominają członkinie stowarzyszenia.

- Te pierwsze jasełka przygotowałyśmy z myślą o rodzinie, znajomych ze stowarzyszenia i instytucjach z nami współpracujących. Ale potem zaczęłyśmy wystawiać je charytatywnie, zbierać pieniądze na potrzebujące dzieci, albo rannych licealistów z wypadku w Jeżewie. Aż zaczęłyśmy rozmawiać o hospicjum - opowiada na łamach Gazety Wyborczej Jadwiga Janowik.

Dziś same nie wiedzą, która z nich wpadła na pomysł zbiórki funduszy dla Hospicjum tacjonarnego Domu Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego w Białymstoku.

- One zazwyczaj spotykają się, obradują i wspólnie podejmują decyzję o rozpoczęciu kolejnej akcji - mówi Beata Falkowska.

- Takie akcje dają nam siłę. Bo nie oszukujmy się, każda z nas ma swoje problemy, przeżywa wzloty i upadki. Ale świadomość, że możemy wspólnie coś zrobić, zmienić, sprawia, że nie poddajemy się - dodają.

By zebrać taką kwotę zorganizowały cztery kwesty w supermarketach i delikatesach. W grudniu odbył się również koncert na rzecz hospicjum. Jednak nie spodziewały się, że uda się zebrać aż tak dużą kwotę.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH