Białystok: Wojewódzki Urząd Pracy wspiera osoby niepełnosprawne

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku rozpoczął realizację projektu, który ma pomóc niepełnosprawnym zdobyć doświadczenie zawodowe.

Niepełnosprawni mają problemy ze znalezieniem pracy. Powodem jest często niski poziom wykształcenia, ale także niedostosowanie miejsc pracy do ich potrzeb i wysoki poziom bezrobocia. Pracodawcy też niechętnie ich przyjmują - informuje Kurier Poranny.

Aby pomóc niepełnosprawnym wrócić na rynek pracy, Wojewódzki Urząd Pracy rozpoczął realizację projektu "Przełamać bariery". Będzie on kontynuowany do 30 czerwca 2015 r. W tym czasie wsparciem zostanie objętych 40 niepełnosprawnych bezrobotnych w wieku od 18 do 64 lat, w tym 20 z Białegostoku i powiatu białostockiego. Muszą być jednak zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Objęci programem mają szansę na poradnictwo i szkolenia zawodowe, podczas których dowiedzą się jak poszukiwać pracy oraz czy mają odpowiednie predyspozycje do wykonywania określonych zawodów. Wezmą też udział w szkoleniach zawodowych i stażach (od 3 do 6 miesięcy) zdobędą zatem praktyczne umiejętności potrzebne im w pracy. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w marcu tego roku. Mogą się zgłaszać niepełnosprawni, a także fundacje oraz przedsiębiorstwa.

Więcej: www.poranny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH