Białoruś: szpital proponuje zniżkę na aborcję

Bia­ło­ru­skie mia­stecz­ko Oktia­br­ski w ob­wo­dzie ho­mel­skim za­sko­czy­ło miesz­kań­ców nową "pro­mo­cją". Szpi­tal re­jo­no­wy za­pro­po­no­wał tam bo­wiem zniż­kę na abor­cję - in­for­mu­je nie­za­leż­ny ty­go­dnik Nasza Niwa.

Do 1 kwietnia - według przesłanego tygodnikowi ogłoszenia - można się poddać aborcji farmakologicznej w "promocyjnej" cenie 856 tys. rubli białoruskich (ok. 260 zł).

Główny lekarz szpitala Wiktar Mularczyk wyjaśnił tygodnikowi inicjatywę lecznicy tym, że dotyczy ona nowej usługi, czyli aborcji farmakologicznej, która - jak przekonuje - jest dla kobiet bezpieczniejsza, ponieważ nie wymaga operacji ani narkozy. Według niego zniżka została wprowadzona, ponieważ "tak będzie kobietom łatwiej, bo zarobki nie są u nas zbyt wysokie".

Aborcja na życzenie kobiety jest na Białorusi legalna. Według danych głównego urzędu statystycznego Biełstat wykonano w tym kraju w 2011 r. 26,8 tys. aborcji. Ich liczba stopniowo spada - w 2000 r. na przerwanie ciąży zdecydowało się 122 tys. kobiet, a w 2010 roku - 27,6 tys. Ale na 1 tys. kobiet w wieku rozrodczym nadal przypada 13,2 aborcji.

Cerkiew prawosławna wraz z Kościołem katolickim na Białorusi występowały z postulatem wprowadzenia do ustawodawstwa zmian, które ograniczyłyby liczbę aborcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH