W piątek i sobotę w ponad 2,5 tys. sklepów w całym kraju odbywać się będzie Ogólnopolska Zbiórka Żywności. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym w ramach przeciwdziałania niedożywieniu wśród dzieci.

Aby włączyć się do zbiórki wystarczy, robiąc zakupy, kupić nieco więcej żywności i przekazać ją wolontariuszom Banków Żywności, którzy czekać będą w sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach. W akcji weźmie udział 40 tys. wolontariuszy.

W ubiegłym roku podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności, organizowanej w ramach akcji "Podziel się posiłkiem", zebrano 549 ton produktów. Od 2004 r. udało się zebrać w sumie ponad 2,7 tys. ton żywności.

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją, której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie niedożywienia w Polsce. Federacja zrzesza 29 Banków Żywności działających na terenie całego kraju.

Banki Żywności systematycznie udzielają pomocy ponad 3,5 tys. organizacji i instytucji społecznych, za pośrednictwem których żywność trafia do 1,5 mln potrzebujących. W 2011 r. Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tys. ton artykułów spożywczych pochodzących od producentów, dystrybutorów, z unijnego programu PEAD, a także ze zbiórek żywności i strony www.wyklikajzywność.pl. Były to głównie podstawowe produkty spożywcze, jak mleko, sery, mąka, makarony, a także napoje, przetwory mleczne. Pomoc trafiła do jadłodajni, ośrodków wsparcia, najuboższych rodzin i dzieci w całym kraju.

Program "Podziel się posiłkiem", którego Banki Żywności są partnerem, ma na celu walkę z niedożywieniem wśród dzieci. W tym roku odbywa się jego 10. edycja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH