Badanie opinii: z usług dietetyków najczęściej korzystają młodzi Polacy Fot. Fotolia

Co dziesiąty Polak przyznaje, że w ciągu ostatnich dwóch lat korzystał z usług dietetyka lub poradni dietetycznej - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Wśród osób korzystających z porad dietetyka jest niemal dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn,
a także trzykrotnie więcej ludzi młodych niż tych po 40-tym roku życia. Przy wyborze dietetyka najbardziej pomocne są opinie znajomych. Co trzecia konsultacja dietetyczna odbywa się online.

Co piąty młody Polak w wieku do 24 lat, przyznaje, że korzysta lub korzystał z indywidualnego, rozpisanego przez dietetyka planu posiłków. Odsetek ten istotnie spada wśród osób powyżej 40-tego roku życia - podaje ARC Rynek i Opinia w informacji dla mediów.

Mimo iż w relacji z dietetykiem dominuje kontakt osobisty (59 proc.), to niemal co trzecia konsultacja dietetyczna odbywała się online (29 proc.). Część osób przyznaje, że korzystała zarówno z porad online jak i z kontaktu bezpośredniego.

 Wybierając dietetyka, respondenci zdecydowanie najczęściej kierują się opiniami znajomych.

- Usługi dietetyków są stosunkowo mało popularne wśród ogółu Polaków. Z naszego badania wyraźnie wynika, że najczęściej z profesjonalnych porad korzystają ludzie z najmłodszej grupy wiekowej. Usługi te są także znacznie bardziej popularne wśród kobiet, niż wśród mężczyzn - mówi Sonia Łoszewska, 
z ARC Rynek i Opinia.

Jak dodaje, obserwując portale społecznościowe wyraźnie widoczny jest, zwłaszcza wśród osób młodych, kult zgrabnej sylwetki: - Wiele osób zajmujących się zawodowo dietetyką promuje swoje usługi i udziela porad właśnie w mediach społecznościowych. Wydaje się też, że usługi dietetyczne stają się coraz bardziej dostępne i przez to są również tańsze. Właśnie połączenie tych kilku czynników może powodować, że wśród młodych dorosłych popularność tego typu usług jest największa.

*Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI (ankiety online) na reprezentatywnej próbie N=502 respondentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH