GRUPA PTWP

Afrykańskie upały na Bałkanach: lekarze apelują - zostańcie w domach

  • PAP/Rynek Zdrowia
  • 25-08-2011 19:47

Władze Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii ostrzegają przed falą upałów, która przechodzi przez wschód Europy. Obecne temperatury w tym regionie są o około 10 stopni wyższe od średniej dla tej pory roku.

Jednym z najgorętszych miejsc na Bałkanach jest Czarnogóra, gdzie temperatura w ostatnich dniach przekroczyła 40 stopni Celsjusza. Tamtejsze władze zaleciły dostosowanie godzin pracy tak, aby uniknąć najwyższych temperatur w południe.

W Macedonii zaapelowano do osób powyżej 60. roku życia i kobiet w ciąży, by nie wychodziły do pracy. Lekarze informują, że na południu Bośni i Hercegowiny wzrosła także liczba osób zapadających na infekcje żołądka.

Synoptycy prognozują, że fala upałów, która przybyła z północnej Afryki, będzie się utrzymywać jeszcze przez kilka dni.


Czytaj więcej:    upały

Brak komentarzy

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia