Rozstrzygnięto konkurs

Urząd Miasta Poznań został wyróżniony w kategorii Superlodołamacz za opracowanie programu likwidacji barier architektonicznych w całym mieście. Urząd wspiera osoby niepełnosprawne przez organizowanie dla nich specjalnych punktów informatycznych i biur podawczych. W ostatnim roku w urzędzie stworzono nowe stanowiska pracy dla niepełnosprawnych, miasto zatrudniło też osoby psychicznie chore.

Wojciech Waglewski został wyróżniony za realizację sztuki teatralnej „Muzyka ze słowami”, opartej na tekstach osób niepełnosprawnych intelektualnie ze szkoły specjalnej w Krakowie. - Przy tym spektaklu otrzymaliśmy tyle wsparcia od tzw. sprawnych inaczej, że nie da się tego policzyć żadną miarą. Ich twórczość jest niezwykła z racji urody języka, którym się posługują, z racji miłości, radości, pogody, których nam tak często brakuje. Życzyłbym sobie, by zawsze mieć takie wsparcie od niepełnosprawnych - powiedział Waglewski, odbierając nagrodę.

Zdaniem Barbary Pokorny, przewodniczącej rady krajowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, która organizuje konkurs, wszyscy nagrodzeni udowadniają, że połączenie biznesu i działalności społecznej nie jest ekstrawagancją, ale czymś, co dodatnio wpływa na firmę.

W konkursie w poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zdobyli:

W kategorii Zakład Pracy Chronionej - Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. To największy w Szczyrku pracodawca osób niepełnosprawnych ze wskaźnikiem zatrudnienia powyżej 50 proc. Przedsiębiorstwo jest nowoczesnym miejscem konferencji, wypoczynku i rekreacji, dostosowanym dla potrzeb gości, również niepełnosprawnych.

W kategorii Otwarty Rynek Pracy - firma 4EverNET, która świadczy wyspecjalizowane usługi na rynku teleinformatycznym. Według kapituły nagrody, firma zatrudniając niepełnosprawnych, obala mity o niewielkich możliwościach i niskim wykształceniu tychże oraz pokazuje, że ten rynek pracy jest dla nich otwarty.

W kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca wygrał Caritas Diecezji Siedleckiej za szeroko pojętą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, za ich aktywizację zawodową i społeczną w Zakładzie Aktywności Zawodowej i Warsztatach Terapii Zajęciowej.

W kategorii Przedsiębiorca-Osoba Niepełnosprawna wygrała firma Justyny Łyczykowskiej Usługi Porządkowe Sprawnych Inaczej. Firma świadczy usługi w zakresie sprzątania i opieki domowej. Zespół pracowników UPSI tworzy grupa osób z różnym stopniem niepełnosprawności w myśl idei „daj sobie szansę”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH