W dniach 16 - 17 stycznia 2009 r., w ramach II edycji programu "Nadzieja dla serc", odbędą się kolejne warsztaty dla młodzieży z chorobami serca. Tym razem są adresowane dla młodych ludzi z Katowic i okolic.

Organizatorem przedsięwzięcia jest polska firma farmaceutyczna Adamed wraz z Fundacją Marka Kamińskiego. Głównym celem projektu jest wsparcie dorastających pacjentów wkraczających w dorosłość i zachęcenie ich do prowadzenia aktywnego życia.

„Nadzieja dla serc” ruszyła z początkiem ubiegłego roku. W pierwszym etapie program obejmował dzieci i młodzież w wieku od 2. do 15. roku życia. W ramach tego etapu odbyły się cztery akcje. Od listopada 2008 roku w etap realizacji weszła druga faza tego projektu, tym razem dla młodzieży od 15. do 25. lat.

Warsztaty, dla młodzieży z chorobami serca z Katowic i okolic, które odbędą się w Gdańsku (badania przeprowadzana są na oddziale szpitalnym), będą już trzecimi w tej edycji. Kolejne zostaną zorganizowane dla młodzieży z chorobami serca z Poznania (6-7 lutego).
- W lutym zakończymy II edycję programu „Nadziei dla serc” - mówi portalowi rynekzdrowia - Beata Szadzilol z Fundacji Marka Kamińskiego. - Czy mamy pomysły na kolejne edycje? Oczywiście. Ponieważ jednak w su procentach program jest finansowany przez firmę Adamed, czekamy na decyzję tej firmy co do kontynuacji programu.

Program „Nadzieja dla serc” został podjęty z myślą o dorastających pacjentach z wrodzonymi wadami serca, po przebytych zabiegach operacyjnych w okresie dzieciństwa.. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia młodych osób oraz wesprzeć ich w okresie wkraczania w dorosłe życie. Dwudniowe warsztaty dla młodzieży są jednym z działań podjętych w ramach kampanii. Działania programu będą ukierunkowane także na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy młodym osobom w bezproblemowym wkraczaniu w dorosłość.

Aby wziąć udział w warsztatach należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.kaminski.pl i przesłać go do Fundacji Marka Kamińskiego pod adres e-mail: fundacja@invena.pl lub, wydrukowaną, pod adres pocztowy fundacji lub, również tam faksem.

Dwudniowe spotkanie podzielono na dwie części. Pierwszego dnia uczestnicy zostaną poddani kompleksowej ocenie medycznej, która odbędzie się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, przy współudziale specjalistów z Akademii Medycznej i Kliniki Rehabilitacji. Oprócz szczegółowych badań laboratoryjnych, każdy uczestnik programu weźmie udział w konsultacjach z kardiologiem, z kardiochirurgiem oraz rehabilitantami.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH