W dniach 5-7 października 2017 r. w Wysowej-Zdroju odbędzie się XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich.

Główne hasło tegorocznej edycji Kongresu brzmi: "Uzdrowiska i lecznictwo uzdrowiskowe w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych i społeczno-gospodarczych".

Udział w Kongresie zapowiedziała liczna grupa przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, przedsiębiorcy uzdrowiskowi, gestorzy bazy hotelowej oraz władze i członkowie organizacji działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

Celem organizatorów Kongresu jest zainicjowanie dyskusji na temat konieczności stałego wzmacniania roli i znaczenia lecznictwa uzdrowiskowego (medycyny uzdrowiskowej) w systemie ochrony zdrowia.

Podczas sesji dyskusyjnych poruszone zostaną kwestie związane z możliwościami włączenia uzdrowisk do programu opieki koordynowanej, m.in. w zakresie rehabilitacji, a tym samym lepszego wykorzystania potencjału polskich uzdrowisk, na który składają się wieloletnie doświadczenie w zakresie rehabilitacji, profilaktyki, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, przystosowana infrastruktura diagnostyczna i zabiegowa oraz wysoko specjalistyczna kadra medyczna, co czyni je ważnym elementem systemu ochrony zdrowia.

W trakcie obrad kongresowych nie zabraknie również paneli dyskusyjnych poświęconych regulacjom ustawowym. Omówione zostaną m.in. przepisy dotyczące operatów uzdrowiskowych i ochrony środowiska, a także zagadnienia czystości powietrza, czy poziomu hałasu w uzdrowiskach.

Główny organizator: Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich
Organizatorzy wspierający:
Uzdrowiska Wysowa S.A.
Izba Gospodarcza Uzdrowiska Polskie
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP

Współorganizatorzy:
Wójt Gminy Uście Gorlickie
Stowarzyszenie In Aqua Sanitas - Uzdrowisko Wysowa

Szczegółowe informacje dotyczące Kongresu: www.suup.pl

Kontakt:
uup@suup.pl
Tel. 503 657 402; 667 914 349

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH