W dniach 8 i 9 września 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się III Konferencja Onkologiczno-Paliatywna, organizowana przez Fundację Hospicyjną.

Tematyka warsztatów i wykładów obejmie zarówno problematykę z pogranicza dziedzin medycznych, jak i zagadnienia związane z pomocą psychologiczną, duchową i socjalną.

Wśród wielu specjalistów, którzy będą prelegentami konferencji są m.in.: konsultant krajowa w dziedzinie medycyny paliatywnej, prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko; rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała; założyciel Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, prof. Jacek Łuczak.

Miejsce konferencji jest nie bez znaczenia dla kontekstu idei solidarności i współpracy, która pozwoliła na narodzenie się ruchu hospicyjnego w Polsce. 10 września 2017 przypada 15. rocznica śmierci założyciela gdańskiego Hospicjum ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, któremu dedykowana będzie konferencja.

Fundacja Hospicyjna prowadzi Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, najstarsze i największe hospicjum na Pomorzu. Sprawuje opiekę stacjonarną w Domu Hospicyjnym, opiekę domową dla dzieci i dorosłych oraz poradnie: perinatalną i paliatywną. Rocznie udziela wsparcia około 1000 potrzebującym.

Opłaty za udział w konferencji w całości przeznaczone zostaną na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Szczegółowe informacje i zapisy: www.konferencja-dutkiewicza.pl
Kontakt: Olga Woźniak: o.wozniak@hospicja.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH