Świadomi ryzyka
W NZOZ Primus w Brudzowicach – ośrodku medycznym, który specjalizuje się w zabiegach artroskopii i rekonstrukcji więzadeł kolanowych, wykonuje się rocznie ok. 350 takich zabiegów. Pacjenci to osoby młode, od 18. do 25. roku życia. Primus tworzy obecnie specjalną strefę na swojej stronie internetowej, przeznaczoną dla sportowców z poradami, jak dbać i leczyć urazy powstałe m.in. podczas jazdy na nartach.
– Planujemy też cykl spotkań w sportowych klubach młodzieżowych w Katowicach i miastach ościennych, dzięki którym chcemy edukować amatorów narciarstwa i pomóc im dobrze przygotować się do wejścia na stok – informuje Krzysztof Wypiór, zastępca dyrektora NZOZ Primus.
Jeśli jednak już dojdzie do wypadku i kontuzji, to obok bólu i stresu dochodzą jeszcze niemałe koszty. Bo chociaż zdrowie jest bezcenne, to warto wiedzieć, że rekonstrukcja więzadeł kolanowych kosztuje od 7 do 10 tysięcy złotych... Zatem, uwaga na kolana!
Czytaj więcej: ortopedia | techniki artroskopowe | więzadła kolanowe | rekonstrukcja więzadeł kolanowych | Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR)
MZ przypomina o konsekwencjach ustawy o działalności leczniczej