Nowy Szpital w Świebodzinie otrzymał kontrakt z NFZ na prowadzenie oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym. Oddział w ramach umowy z NFZ zacznie przyjmować pacjentów od 9 października.

- Na pewno poprawi się dostępność do leczenia pacjentów z udarem - mówi Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie.

W województwie lubuskim liczba hospitalizacji z powodu udaru niedokrwiennego mózgu wyniosła 243,6 na 100 tys. mieszkańców i była to 3 najwyższa wartość wśród wszystkich województw w kraju. Dlatego szpital rozpoczął poszukiwania kadry medycznej, zakup wysokospecjalistycznego sprzętu oraz modernizację pomieszczeń, aby mógł wystartować w konkursie ofert ogłoszonym przez NFZ.

Na potrzeby oddziału zaadoptowano niewykorzystane pomieszczenia, które kiedyś były dodatkowymi salami oddziału wewnętrznego. Oddział liczy łącznie 28 łóżek, w tym łóżka neurologiczne, wczesnej rehabilitacji poudarowej i 5 stanowisk intensywnej opieki medycznej - podaje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital Sp. z o.o.

Oddział wyposażony został w nowy, wysokospecjalistyczny sprzęt, min. w kardiomonitory umożliwiające monitorowanie funkcji życiowych, dwa aparaty do badań USG, aparat EEG, Holter EKG i Holter RR oraz aparat EMG. Szpital zapewnia także całodobową dostępność do diagnostyki laboratoryjnej oraz tomografii komputerowej.

Łącznie na przygotowanie oddziału szpital przeznaczył ok. 1 700 tys. Szpital dysponuje też całodobowym lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych, które jest niezwykle ważne dla pacjentów z rozpoznanym udarem mózgu, gdzie czas dojazdu i rozpoczęcia leczenia jest bardzo istotny, często decydujący o jego dalszym rokowaniu.

Zespół w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, logopedzi oraz psycholodzy będzie pracował pod kierunkiem dr n. med. Jana Pawła Mejnartowicza, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii.

Pacjenci leczeni oddziale neurologii w Świebodzinie będą mieli zapewnioną całodobową opiekę lekarza anestezjologa, a także lekarza internisty, kardiologa, konsultacje neurochirurga oraz chirurga naczyniowego.

Nowy Szpital w Świebodzinie należy do Grupy Nowy Szpital Holding S.A. To jedna z pięciu placówek w województwie lubuskim prowadzonych przez Grupę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH