Katowice: Facebook i znane osoby pomagają szpitalowi w "udarowej" kampanii edukacyjnej Szpital chce przekazać informacje dot. profilaktyki, umiejętności rozpoznawania udaru mózgu, nowoczesnych metod leczenia i rehabilitacji Fot. Archiwum

Jak wcześnie rozpoznać udar i jak jest on niebezpieczny informuje w kampanii edukacyjnej wykorzystującej portal społecznościowy Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach - Ochojcu. Akcję wspierają m.in. znane osobistości.

- Nasz szpital od wielu lat organizuje akcje mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Spotkania te połączone są z badaniami profilaktycznymi, konsultacjami lekarskimi i poradami pielęgniarsko-rehabilitacyjnymi. W tym roku postanowiliśmy zmienić konwencję i zorganizować kampanię edukacyjną za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook - mówiła PAP kierownik działu promocji szpitala Jolanta Wołkowicz.

- Facebook i inne media internetowe mają dużą siłę przekazu i są doskonałym narzędziem do komunikacji. Zamierzamy dotrzeć do jak największej liczby ludzi z pakietem edukacyjnym i - co najważniejsze - z istotnym przesłaniem, że w udarze mózgu bardzo ważny jest upływ czasu - dodała.

Podczas trwania kampanii na profilu szpitala publikowane są informacje dotyczące profilaktyki, umiejętności rozpoznawania udaru mózgu, nowoczesnych form leczenia, rehabilitacji, a także poradniki dla rodzin osób po udarze.

Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do zrobienia sobie zdjęcia z napisem #UdarLiczySięCzas i przesłanie go na skrzynkę mailową szpitala, przekazanie informacji o akcji swoim bliskim, a także umieszczenia zdjęcia na swoim profilu. Fotografie wykonane zgodnie z zasadami kampanii zostaną opublikowane na profilu szpitala.

Szpital zaprosił do akcji znane osobowości ze świata nauki, kultury, sportu i mediów, a także poszczególne grupy zawodowe: górników, strażaków, policjantów.

Kampania będzie trwać do końca stycznia, a zwieńczy ją wykonanie fototapety z nadesłanych zdjęć i umieszczenie jej w szpitalu.

W Polsce średnio co osiem minut ktoś doznaje udaru mózgu. W Europie to druga najczęstsza przyczyna śmierci u osób powyżej 60. roku życia. Jednocześnie poziom społecznej świadomości w zakresie profilaktyki i umiejętności wczesnego rozpoznania jego objawów jest zatrważająco niski. Tymczasem udar mózgu jest w tej grupie chorób, którym można skutecznie zapobiegać. Wczesne rozpoznanie i leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod daje dużą szansę na powrót do pełnej sprawności.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH