Wybierz sobie studia czyli dzień otwarty na WUM Podczas dni otwartych, na uczelniach można zobaczyć nieco więcej niż na co dzień.

W najbliższą niedzielę (21 marca) Warszawski Uniwersytet Medyczny organizuje Dzień Otwarty.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Centrum Dydaktycznym przy ul. Księcia Trojdena 2a w Warszawie. 

– Podczas Dnia Otwartego odbędą się spotkania informacyjne prezentujące poszczególne kierunki. Na godz. 10.00 do Auli Centrum Dydaktycznego zapraszamy kandydatów zainteresowanych studiowaniem na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, techniki dentystyczne oraz na specjalności higiena stomatologiczna – informuje portal rynekzdrowia.pl Marta Wojtach, rzecznik WUM.

O 12.00 natomiast rozpocznie się spotkanie z licealistami zainteresowanymi studiowaniem dietetyki, fizjoterapii, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego oraz audiofonologii i elektroradiologii. Spotkanie dla przyszłych studentów farmacji i analityki medycznej rozpocznie się o godz. 14.00.

Równolegle przez cały dzień na korytarzach Centrum Dydaktycznego odbywać się będą pokazy wydziałów lekarskich, farmaceutycznego oraz nauki o zdrowiu przygotowane specjalnie dla młodszych kolegów przez studentów poszczególnych kierunków i specjalności. Będą oni mogli zbadać sobie poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, nauczyć się obchodzenia z noworodkiem czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Zaprezentują się również organizacje studenckie, w których przyszli żacy będą mogli wykazać się aktywnością naukową i pozanaukową. Zapraszają koła naukowe: kardiologiczne, neurologiczne, anestezjologii i intensywnej terapii, fizjoterapeutyczne, elektroradiologiczne oraz koledzy z Samorządu Studentów, Akademickiego Związku Sportowego, stowarzyszeń studentów medycyny - IFMSA i EMSA, Teatru TAM, Chóru i Orkiestry Kameralnej WUM.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to jedna z najstarszych uczelni medycznych w kraju. Od 200 lat kształci przyszłych lekarzy i farmaceutów. Obecna oferta uniwersytetu obejmuje 11 kierunków: analitykę medyczną, dietetykę, farmaceutyczny, fizjoterapię, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne, zdrowie publiczne, na którym oferowane są trzy specjalności: audiofonologia, elektroradiologia, higiena stomatologiczna. W roku akademickim 2009/2010 na uczelni studiuje blisko dziewięć i pół tysiąca studentów, w tym 615 obcokrajowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH