Wrocław: staże w Berlinie dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu UM Zajęcia z języka niemieckiego, możliwość odbycia stażów w berlińskich placówkach opieki senioralnej. Fot. archiwum RZ

Zajęcia z języka niemieckiego, możliwość odbycia stażów w berlińskich placówkach opieki senioralnej i dodatkowo szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych - to propozycja dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Wydział zdobył na projekt unijne pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Możliwość odbycia staży w berlińskich placówkach opieki senioralnej skierowana jest do osób kończących studia na kierunkach: dietetyka, fizjoterapia, pielęgniarstwo (stacjonarnie), położnictwo, ratownictwo medyczne czy zdrowie publiczne, zarówno na poziomie studiów I jak i II stopnia - podała uczelnia w komunikacie dla mediów.

Zakończyła się pierwsza z trzech tur rekrutacji do programu. W każdej do rozdania jest 10 miejsc z wskazanych kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu, w sumie jednorazowo w projekcie weźmie udział 60 studentów.

- Chcemy dać naszym absolwentom przewagę na niełatwym rynku pracy, taki jest główny cel projektu. Realizujemy go wspólnie z Fundacją Absolwentów UMCS - wyjaśnia prodziekan ds. studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr Piotr Karniej.

Dodaje, że założenia programu wpisują się w naukowe zainteresowania wydziału, które w dużej mierze koncentrują się na szeroko rozumianej opiece nad osobami starszymi. 

- Działamy w klastrze „Innowacyjna Medycyna” - wymieniamy się międzynarodowymi doświadczeniami, porównujemy polskie i zagraniczne standardy, szukamy rozwiązań możliwych do przeszczepienia w naszym systemie - wylicza Karniej.  

Kolejne rekrutacje do programu zaplanowano w październiku i listopadzie 2016 i 2017 roku. Wartość projektu na jednego uczestnika wynosi 14 tysięcy złotych. Za każdym razem wyłonionych będzie 60 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH