Wrocław: staże w Berlinie dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu UM Zajęcia z języka niemieckiego, możliwość odbycia stażów w berlińskich placówkach opieki senioralnej. Fot. archiwum RZ

Zajęcia z języka niemieckiego, możliwość odbycia stażów w berlińskich placówkach opieki senioralnej i dodatkowo szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych - to propozycja dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Wydział zdobył na projekt unijne pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Możliwość odbycia staży w berlińskich placówkach opieki senioralnej skierowana jest do osób kończących studia na kierunkach: dietetyka, fizjoterapia, pielęgniarstwo (stacjonarnie), położnictwo, ratownictwo medyczne czy zdrowie publiczne, zarówno na poziomie studiów I jak i II stopnia - podała uczelnia w komunikacie dla mediów.

Zakończyła się pierwsza z trzech tur rekrutacji do programu. W każdej do rozdania jest 10 miejsc z wskazanych kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu, w sumie jednorazowo w projekcie weźmie udział 60 studentów.

- Chcemy dać naszym absolwentom przewagę na niełatwym rynku pracy, taki jest główny cel projektu. Realizujemy go wspólnie z Fundacją Absolwentów UMCS - wyjaśnia prodziekan ds. studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr Piotr Karniej.

Dodaje, że założenia programu wpisują się w naukowe zainteresowania wydziału, które w dużej mierze koncentrują się na szeroko rozumianej opiece nad osobami starszymi. 

- Działamy w klastrze „Innowacyjna Medycyna” - wymieniamy się międzynarodowymi doświadczeniami, porównujemy polskie i zagraniczne standardy, szukamy rozwiązań możliwych do przeszczepienia w naszym systemie - wylicza Karniej.  

Kolejne rekrutacje do programu zaplanowano w październiku i listopadzie 2016 i 2017 roku. Wartość projektu na jednego uczestnika wynosi 14 tysięcy złotych. Za każdym razem wyłonionych będzie 60 osób.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH