Wrocław: rektor poparł odwołanie dziekan wydziału lekarskiego

Prof. Marek Ziętek, rektor Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, poparł wniosek czworga naukowców o odwołanie dziekan wydziału lekarskiego.

W piśmie opublikowanym na stronie internetowej uczelni rektor Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wskazuje, że już od ponad roku wydział lekarski uczelni jest pozbawiony prawa do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego i występowania o nadanie tytułu naukowego profesora.

''W czerwcu br. Senat Akademii Medycznej upoważnił Rektora oraz Prorektora ds. Nauki do reprezentowania Uczelni w tej sprawie przed Centralną Komisją ds. Stopni i Tytułów. Bezpośrednio po uchwale Senatu rozmawiałem z Dyrektorem Biura CK uzyskując informację, że warunkiem podjęcia dyskusji jest dymisja Dziekana Wydziału Lekarskiego'' - przypomina prof. Marek Ziętek.

Informuje, że na początku lipca rektor i prorektorzy zwrócili się do dziekana wydziału lekarskiego dr hab. Jolanty Antonowicz-Juchniewicz z prośbą o podanie się do dymisji. Odpowiedź dziekan była negatywna.

''Od sierpnia Prorektor ds. Nauki rozmawiał trzykrotnie z wiceprzewodniczącym Centralnej Komisji, a ja przeprowadziłem jedną rozmowę z członkiem prezydium CK. Informacje, jakie uzyskaliśmy w tych rozmowach mówią jednoznacznie, że warunkiem rozpoczęcia dyskusji o przywróceniu uprawnień jest zmiana Dziekana Wydziału. W tej sprawie jestem również wstępnie umówiony z Przewodniczącym Centralnej Komisji 25 listopada br.'' - pisze rektor wrocławskiej uczelni medycznej.

Obecnie grupa członków rady wydziału lekarskiego wystąpiła z propozycją odwołania dziekan dr hab. Jolanty Antonowicz-Juchniewicz.

''Biorąc pod uwagę wyżej przytoczone informacje oraz bieżącą sytuację na Wydziale, uważam to wystąpienie za w pełni uzasadnione'' - deklaruje prof. Marek Ziętek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH