Wrocław: prof. Ziętek jednak wystartuje w wyborach

Mimo niedawnej deklaracji złożonej Ministerstwu Zdrowia, że nie weźmie udziału w wyborach na rektorach Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich - prof. Marek Ziętek będzie kandydował na to stanowisko.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, w kwietniu 2011 r. do dymisji podał się oskarżany o plagiat dotychczasowy rektor prof. Ryszard Andrzejak. Godząc się na odejście, postawił warunki, że ze stanowiska zrezygnuje także jego pierwszy zastępca, prorektor ds. nauki prof. Marek Ziętek oraz że nie wystartuje on w wyborach na nowego rektora.

Resort zdrowia przystał na warunki rektora Andrzejaka. Zgodził się na nie także prof. Ziętek, który także zrezygnował z funkcji. W oficjalnym komunikacie o obu dymisjach resort zdrowia poinformował, że prof. Ziętek nie będzie kandydował na nowego rektora.

Prof. Ziętek zmienił jednak zdanie. Uważa, że sytuacja w jakiej go postawiono była formą szantażu ze strony rektora prof. Andrzejaka. Podkreśla, że startuje w wyborach również dlatego, że chciałby zadać kłam doniesieniom o rzekomych nieprawidłowościach, jakich miał się dopuścić, kiedy był prorektorem.

Jednocześnie prof. Marek Ziętek wspólnie z drugim kandydatem na stanowiska rektora AM prof. Marią Małgorzatą Sąsiadek podpisała deklarację o zachowaniu zasady fair play w toku kampanii wyborczej.

Oboje deklarują, że kampanię wyborczą będą prowadzili „uczciwie, w oparciu o programy oraz w poszanowaniu różnic między naszymi wizjami rozwoju uczelni”.

W szczególności deklarują, że będą przestrzegali wszystkich zapisów „Kodeksu Dobrej Praktyki w Szkołach Wyższych” w tym tego, który stwierdza, że „ Kandydaci na stanowisko rektora nie powinni składać obietnic jedynie określonej części społeczności akademickiej i jej tylko znanych. Oznacza to obowiązek ogłoszenia zobowiązań podjętych na spotkaniach niejawnych lub zamkniętych z poszczególnymi grupami wyborców, w tym także ze środowiskiem studenckim (...).”

Więcej: www.gazeta.pl Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH