Wrocław nie zorganizuje Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich obchodzi w bieżącym roku rocznicę 200 lat nauczania medycyny we Wrocławiu. Centralna Inauguracja Roku Akademickiego Uczelni Medycznych miała być zwieńczeniem tych obchodów. Nie odbędzie się ona jednak w październiku we Wrocławiu.

Rektor AM we Wrocławiu prof. Marek Ziętek poinformował oficjalnie, że 11 sierpnia Kolegium Rektorsko-Dziekańskie uczelni podjęło decyzję o rezygnacji z zorganizowania Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego 2011/2012.

Rektor powiadomił o tym fakcie przewodniczą Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych prof. Ewę Małecką-Tenderę. Jednocześnie wyraził sugestię zorganizowania uroczystej inauguracji roku akademickiego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, za czym również opowiada się Ministerstwo Zdrowia.

W liście do społeczności akademickiej prof. Marek Ziętek przypomniał, że decyzję o organizacji Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego 2011/2012 podjęła Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych w trakcie trwania kadencji rektora prof. Ryszarda Andrzejaka (w kwietniu 2011 r. podał się do dymisji po oskarżeniach plagiat - red.)

"Akademia Medyczna poniosła do tej pory koszty związane z organizacją, które w przypadku wcześniejszej informacji nie byłyby wydatkowane - napisał prof. Ziętek w liście zamieszczonym na stronie internetowej AM we Wrocławiu.

"Sądzę, że Uczelnia poniosła w ubiegłym roku wystarczająco duże straty o charakterze wizerunkowym. Wydawać by się mogło, że na dobrym imieniu Akademii Medycznej zależy wszystkim, w tym również Ministerstwu Zdrowia. Decyzja o przeniesieniu Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego do innego Ośrodka nie sprzyja, moim zdaniem, stabilizacji dobrze obecnie pracującej Uczelni oraz eliminowaniu konfliktów" - napisał prof. Ziętek.

Więcej: www.am.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH