PAP/Rynek Zdrowia | 10-01-2013 13:01

Wrocław: m.in. o wykorzystaniu roślin w medycynie podczas Nocy Biologów

Sekrety kolorów roślin i procesu fotosyntezy, wykorzystywanie roślin w medycynie oraz wyizolowanie DNA z wąsów ogórka, to tylko cześć tematów znajdujących się w programie Nocy Biologów, która 11 stycznia odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jak poinformował kierownik pracowni nowoczesnych strategii nauczania biologii na Uniwersytecie Wrocławskim dr Józef Krawczyk, przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich osób, które interesuje biologia, a jego ideą jest popularyzowanie tej dziedziny nauki oraz prezentacja badań realizowanych obecnie przez naukowców.

W programie imprezy znalazły się m.in. wykłady, warsztaty, pokazy i wystawy, w trakcie których naukowcy wyjawią sekrety kolorów roślin i procesu fotosyntezy, opowiedzą o wykorzystaniu roślin w magii i medycynie oraz wyizolują DNA z wąsów ogórka.

- Osoby zafascynowane mikroświatem będą miały okazję wziąć udział w wielu zajęciach odbywających się w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii. Będzie można zobaczyć bakterie i drożdżaki, dostrzec ich piękno oraz dowiedzieć się, gdzie można je spotkać w naszej kuchni, czym różnią się "dobre" bakterie od chorobotwórczych, a także zobaczyć "mikropotwory" za pomocą mikroskopu elektronowego - dodał Krawczyk.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale na część zajęć konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.