Warszawa: prof. Janusz Woytoń doktorem honoris causa WUM

We wtorek (28 czerwca) na Zamku Królewskim w Warszawie prof. Janusz Woytoń - jeden z twórców nowoczesnej perinatologii w Polsce - odbierze tytuł doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tę najwyższą akademicką godność senat uczelni przyznał prof. Januszowi Woytoniowi 22 listopada 2010 roku za "wybitne osiągnięcia naukowe i kliniczne o wymiarze światowym w dziedzinie perinatologii i położnictwa oraz dla rozwoju badań naukowych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym".

Promotorem w postępowaniu o nadanie prof. Januszowi Woytoniowi godności doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest profesor Stanisław Radowicki - kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej II Katedry Położnictwa i Ginekologii WUM.

"Prof. Janusz Woytoń całym swoim życiem zawodowym i naukowym przyczynił się do znaczącego podniesienia rangi polskiego położnictwa i ginekologii na świecie. Jest uznanym inicjatorem i niekwestionowanym autorytetem w zakresie badań płynu owodniowego. Tworząc na bazie II Kliniki Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej we Wrocławiu jeden z pierwszych na świecie ośrodków badających zależności pomiędzy właściwościami biochemicznymi i biofizycznymi płynu owodniowego a stanami zagrożenia płodu przyczynił się do zbudowania podstaw nowoczesnej perinatologii w naszym kraju" - napisał w laudacji prof. Radowicki.

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie dyplomy odbierze również 14 nowych doktorów habilitowanych i 60 nowo promowanych doktorów nauk medycznych I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii WUM, którym kieruje dziekan prof. Mirosław Wielgoś.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH