WUM: w nowy rok akademicki z nowymi projektami i inwestycjami

5 października Warszawski Uniwersytet Medyczny uroczyście otworzy nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny podczas uroczystości - "Medycyna jako filozofia człowieka" - wygłosi prof. Józef Lipiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Marta Wojtach, rzecznik prasowy WUM, w tym roku akademickim studia na I roku, na wszystkich 11 kierunkach i 3 specjalnościach prowadzonych w uczelni rozpocznie blisko 3 tys. studentów.

Łącznie na WUM studiuje ponad 9,5 tysiąca przyszłych pracowników ochrony zdrowia, w tym ponad 600 obcokrajowców.

Rozpoczynający się rok akademicki to dla WUM czas prowadzenia licznych inwestycji. W kampusie Banacha, tuż obok Rektoratu przy ul. Żwirki i Wigury, powstaje gmach nowej biblioteki – Centrum Biblioteczno-Dydaktyczno-Informacyjnego, który oddany zostanie studentom w 2011 roku. Tuż obok nowej biblioteki trwa budowa Centrum Badań Przedklinicznych – laboratorium środowiskowego na miarę XXI wieku, gdzie prowadzone będą badania nad najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi. Ta inwestycja zakończy się w 2012 roku.

Uczelnia konsekwentnie pracuje nad powstaniem nowego szpitala pediatrycznego dla Warszawy. Zgodnie z planami za cztery lata najmłodsi warszawiacy będą mieli uniwersytecki szpital kliniczny spełniający wymogi współczesnej medycyny i technologii.

Kolejną inwestycją jest uczelniane Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Powstanie ono w Kampusie Banacha, przy ul. Księcia Trojdena. Będzie to nowoczesny kompleks, w którym znajdą się między innymi, baseny: olimpijski i szkoleniowy oraz hala sportowa. Gotowe są już także programy medyczne dla kolejnych inwestycji uczelni: Instytutu Stomatologii, Ośrodka Onkologicznego, trwają prace na programem medycznym dla nowego Instytutu Psychiatrii.

Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM uruchamia w tym roku akademickim nowe studia podyplomowe. Oferta CKP WUM rozszerza się o studia takie jak: Medycyna estetyczna; Etyka praktyki lekarskiej i opieki medycznej; Zagrożenia środowiskowe-znaczenie w zdrowiu publicznym; Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych; Pomoc psychologiczna w medycynie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH