Najnowsze odkrycia naukowe i medyczne wykorzystywane w leczeniu alergii i astmy oraz interdyscyplinarne podejście lekarzy w profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób alergicznych, to główne tematy XXVIII Kongresu EAACI, który odbędzie się w dniach 6-10 czerwca w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki.

Honorowy patronat nad tym największym wydarzeniem medycznym w Polsce w roku 2009 objął Prezydent RP Lech Kaczyński, a Przewodniczącą Komitetu Honorowego została Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – poinformowali dziś organizatorzy Kongresu.

W programie przewidziane są m.in. liczne sesje, wykłady i warsztaty praktyczne związane z chorobami alergicznymi takimi jak: astma, nieżyty nosa, alergie skórne, alergie na leki lub pokarmy. Taki układ programu ma zapewnić dostęp do wiedzy o chorobach alergicznych, ich profilaktyce, diagnozowaniu i właściwym postępowaniu przy leczeniu oraz w przypadku możliwych zaburzeń nie tylko specjalistom alergologom, ale także lekarzom innych specjalności – pediatrom, internistom, dermatologom. Codzienne „Spotkania z Ekspertem” oraz debaty “Za i Przeciw” dadzą możliwość wymiany opinii i dyskusji w mniej formalnym tonie.

– W tegorocznym kongresie EAACI w Warszawie oprócz zaproszonych wykładowców - aktywnie uczestniczyć będą lekarze różnych specjalności i naukowcy z Polski i całego świata. Program jest tak pomyślany, by część wykładów była otwarta także dla pielęgniarek i studentów medycyny zainteresowanych poszerzeniem swej wiedzy o chorobach alergicznych –wyjaśnia prof. Marek L. Kowalski, przewodniczący Kongresu EAACI 2009. – Dla mediów przewidziane są codzienne, poranne spotkania w formie briefingu z wybranymi prelegentami oraz możliwość uczestnictwa w sesjach, wykładach czy obserwacji praktycznych warsztatów”

Po raz pierwszy w historii Kongresów EAACI Warszawa została wybrana na gospodarza tego prestiżowego wydarzenia, w którym weźmie udział ponad 4.000 osób z całego świata. Mottem tegorocznego kongresu jest „Alergia i astma bez granic". Ma ono podkreślić międzynarodowy charakter tematyki zjazdu oraz wielowymiarowość i otwartość.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH