PAP/Rynek Zdrowia | 03-10-2008 16:21

Uniwersytet w Olsztynie rozpoczął kształcenie lekarzy

Na mapie akademickiej przybyła kolejna uczelnia medyczna kształcąca lekarzy. Nauczanie medycyny zainaugurował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

W roku akademickim 2008/2009 Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie przyznano limit kształcenia 80 studentów kierunku lekarskiego oraz 120 studentów kierunku pielęgniarstwa pierwszego stopnia (studia licencjackie) i 120 studentów pielęgniarstwa drugiego stopnia (studia magisterskie).

Dziekan wydziału medycyny prof. Wojciech Maksymowicz rozpoczynając rok akademicki powiedział, że pokłada wielkie nadzieje w studentach.

- Uniwersytet stworzył dobre warunki studiów. Stańcie się głównym argumentem sensu naszej pracy - zaapelował profesor.

Zapewnił, że kadra będzie dbać o wysoki poziom kształcenia, pamiętając, że przygotowuje do najbardziej zaszczytnego zadania: służby ludziom potrzebującym pomocy. - Zróbcie wszystko, abyście stali się dobrymi, mądrymi i wrażliwymi lekarzami - wezwał studentów profesor.

Student pierwszego roku medycyny Dawid Plutowski z Wodzisławia Śląskiego powiedział PAP, że dla niego to szczególna chwila. - Zdawałem na medycynę dwukrotnie. Jestem z Górnego Śląska, to 600 kilometrów od Olsztyna. To dla mnie szczególny dzień, który na zawsze zapamiętam - powiedział.

Z okazji uruchomienia kierunku lekarskiego uniwersytet wybił specjalne medale z wizerunkiem najbardziej znanego mieszkańca Olsztyna - Mikołaja Kopernika, astronoma, ale także i lekarza - które wręczono gościom podczas inauguracji.