Uniwersytet Zielonogórski będzie kształcił lekarzy?

We wtorek (22 lipca) do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego złożony został kompletny wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ministerstwo powinno rozpatrzyć go w ciągu miesiąca.

Wniosek, który wczoraj trafił do Ministerstwa Nauki, liczy 1500 stron. -Zawiera m.in. wykaz kadry, program kształcenia dotyczący każdego przedmiotu znajdującego się w programie studiów, sylabusy, wykaz infrastruktury, wykaz planowanych inwestycji w zakresie budowy laboratoriów oraz instytutu patomorfologii.

Ministerstwo w ciągu miesiąca powinno wydać opinię oraz wskazać ewentualne braki formalne. Następnie wniosek skierowany zostanie do Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która w ciągu 3-4 miesięcy wyda ostateczną decyzję o powołaniu kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Porozumienie o współpracy na rzecz utworzenia kierunku pomiędzy uczelnią, samorządem, miastem Zielona Góra oraz szpitalem wojewódzkim podpisane zostało w lutym 2012 r. W ciągu ostatnich dwóch lat podjęto szereg działań zbliżających do realizacji celu. Podpisane zostały umowy ze szpitalami, także z kliniką w Cottbus na realizację praktyk studenckich.

Studia medyczne w Zielonej Górze mają poprawić bezpieczeństwo zdrowotne regionu i wzmocnić jego pozycję. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Lubuskiego zarezerwowano na nie 6 mln zł. Na kierunku będzie mogło studiować 60 osób. Będą to studia 6-letnie stacjonarne, o praktycznym profilu kształcenia. Ich absolwenci posługiwać się będą tytułem zawodowym lekarza.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH