Uczelnia Łazarskiego otrzymała zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego Kierunek lekarski w Uczelni Łazarskiego zostanie uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Fot. archiwum

Decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 16 marca 2016 roku wydział medyczny Uczelni Łazarskiego otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim - poinformowała oficjalnie uczelnia.

16 marca br. minister nauki i szkolnictwa wyższego wydał zgodę na prowadzenie kierunku, co oznacza, że uczelnia spełniła wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego.

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie jest uznawana za czołową uczelnią prawniczo-ekonomiczną. Wniosek uczelni o uruchomienie kierunku lekarskiego 2 lipca 2015 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Partnerem strategicznym uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego jest Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie odbywać się większość zajęć. 

 - Wartością naszych studiów będzie indywidualizacja procesu nauczania. Nie będą to studia masowe, a raczej elitarne. Zamierzamy kształcić w małych grupach, na wysokim poziomie, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych - powiedział prof. nadzw. Dariusz A. Kosior, dziekan wydziału lekarskiego Uczelni Łazarskiego.

Dodał, że uczelnia zamierza korzystać "z najlepszych doświadczeń nauczania medycyny w Polsce". - Chcemy przede wszystkim uczyć praktyki zawodu, z dużym naciskiem na kształcenie postaw. Zależy nam, by nasi studenci - przyszli lekarze, potrafili skutecznie komunikować się z pacjentami - mówił dziekan.

Kadra dydaktyczna kierunku lekarskiego będzie składała się z doświadczonych pracowników nauki z wieloletnim stażem, specjalistów w danych dziedzinach. Studia lekarskie będą prowadzone w języku polskim.

Uczelnia ustala z Ministerstwem Zdrowia ilu kandydatów będzie mogła przyjąć. Kierunek lekarski zostanie uruchomiony w roku akademickim 2017/2018, rekrutacja zostanie otwarta wiosną 2017 roku.

Jak podała uczelnia w komunikacie dla prasy "opłaty za studia nie będą odbiegać od standardów rynkowych".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH