Problemy prawne i medyczne zakażeń w zakładach opieki zdrowotnej. To temat sympozjum, jakie odbędzie się od 21 do 23 września w ramach Toruńskich Dni Opieki Długoterminowej.

– Zgodnie z aktualną wiedzą, przeciętnie co dziesiąty pacjent ulega zakażeniu bezpośrednio lub pośrednio związanemu z opieką zdrowotną. Wśród przyczyn są różne czynniki – przede wszystkim ze strony pacjenta (choroba podstawowa i schorzenia towarzyszące), szpitala (personel, organizacja pracy, wyposażenie) oraz zjawisk niezależnych (np. wzrost częstości określonego typu zakażeń w środowisku pozaszpitalnym, lekooporność drobnoustrojów)–  wyjaśnia dr n. med. Paweł Grzesiowski z Zakład Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych Narodowego Instytutu Leków.

Organizatorzy sympozjum (Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych oraz Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem”) podkreślają, że zakażenia są poważnym problemem zarówno dla pacjenta, jak i jego rodziny oraz placówki medycznej. Niezwykle ważna jest więc ocena ryzyka zakażeń, profilaktyka oraz kontrola wewnętrzna w placówce, umożliwiająca ocenę, w jakim zakresie procedury te są stosowane w praktyce.

Więcej o sympozjum i Dniach Opieki Długoterminowej na stronie: http://cim.tzmo.pl/Folder.2007-05-10.0454/Folder.2007-05-10.3248

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH