Wiedza z zarządzania w ochronie zdrowia jest w cenie, tak przynajmniej można sądzić patrząc w programy uczelni. Uniwersytety i uczelnie medyczne proponują szeroką ofertę studiów podyplomowych związanych z ochroną zdrowia publicznego.

Część ofert przeznaczona jest tylko dla pracowników służby zdrowia, większość – dla wszystkich chętnych. Uczelnie próbują dostosowywać programy do potrzeb rynku. Do końca września można się zapisywać i na takie na studia jak np. restrukturyzacja i przekształcenia własnościowe w służbie zdrowia – pisze Rzeczpospolita.

 – Studia poświęcone są m.in. przekształceniom własnościowym publicznych jednostek organizacyjnych służby zdrowia i ich restrukturyzacji oraz zarządzaniu nimi. Podnosimy kwalifikacje osób odpowiedzialnych za zarządzanie, restrukturyzację oraz przekształcenia własnościowe w służbie zdrowia – mówi rzecznik jednej z uczelni.

Z kolei Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie od października uruchamia specjalność na studiach podyplomowych: zdrowie publiczne – marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia.

Rekrutacja na te studia już się zakończyła, przyjęto 40 osób. Będą się uczyć w systemie zaocznym. W programie znalazły się m.in. zarządzanie w ochronie zdrowia, prawo zdrowia publicznego, ekonomika zdrowia czy marketing w ochronie zdrowia. Nauka na tych kierunkach jest bezpłatna – współfinansowana przez Unię Europejską z programu operacyjnego „Kapitał ludzki”, priorytet IV „Szkolnictwo wyższe i nauka”.

W ramach tego programu uczelnia uruchomiła też inne kierunki, m.in. dydaktykę medyczną, fizjoterapię w kardiologii i profilaktyce chorób układu krążenia oraz neurokognitywistykę w patologii i zdrowiu.

– Absolwenci kierunku zdrowie publiczne zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie marketingu i zarządzania w placówkach opieki zdrowotnej. Będą mogli pełnić wiele funkcji związanych z profilaktyką i ochroną zdrowia oraz opieką nad ludźmi nieradzącymi sobie z zaspokajaniem potrzeb osobistych i spełnianiem wymagań otoczenia społecznego. Po ukończeniu tego kierunku spełnią wymogi kwalifikacyjne na stanowiska kierownicze w jednostkach opieki zdrowotnej – mówią Rzeczpospolitej przedstawiciele uczelni.

Do końca października mogą składać dokumenty chętni do studiowania na podyplomowym kierunku zarządzanie jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim. To studia dla kadry menedżerskiej, osób zarządzających instytucjami opieki zdrowotnej oraz osób zainteresowanych nowoczesnym zarządzaniem w systemie opieki zdrowotnej. Studia odbywają się w systemie zaocznym, za semestr trzeba zapłacić 1,8 tys. zł.

Również na Uniwersytecie Szczecińskim można studiować rachunkowość w zarządzaniu zakładem opieki zdrowotnej. Te studia łączą wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, rachunkowości finansowej i zarządczej oraz sprawozdawczości i analizy. Co ważne, główni księgowi po ukończeniu tych studiów mogą się ubiegać o certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.Rekrutacja trwa do 25 września. Nauka będzie się odbywać w trybie zaocznym, w programie jest 230 godzin, a czesne wynosi 3,6 tys. zł za rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH