Na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zostanie powołana komisja, której zadaniem będzie wyjaśnienie, dlaczego prof. Krzysztof Drews napisał dwie skrajnie różne opinie na temat habilitacji wrocławskiego lekarza.

Obie recenzje rozprawy habilitacyjnej dr Jarosława Pająka tego samego dnia trafiły do dziekanatu Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. W rozmowie z dziekanem wydziału, prof. Jolantą Juchniewicz-Antonowicz,  prof. Drews wskazał krytyczną recenzję jako obowiązującą. Pytany, skąd dwie tak różne opinie o tej samej pracy, odpowiedział, że czasem przygotowuje nawet 10 wersji, które mogą się od siebie skrajnie różnić, porównuje je i dopiero na koniec wybiera najwłaściwszą.

Dr Jarosław Pająk twierdzi natomiast, że opinia negatywna jest efektem  nacisków na recenzentów ze strony prof. Janusza Woytonia, byłego szefa Pająką, z którym ten od lat jest w ostrym konflikcie.

Prof. Jacek Wysocki, rektor UM w Poznaniu, wysłuchał wyjaśnień prof. Drewsa, ale nie uznał ich widocznie za wystraczające, skoro zaproponował powołanie komisji, która zbada tę sprawę.

- Decyzja dotycząca powołania komisji oraz jej składu zapadnie na Radzie Wydziału - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl dr Marek Ruchała, rzecznik uczelni. - Komisja będzie miała niełatwe zadanie, wymagające zbadania i weryfikacji wielu wątków, w tym doniesień prasowych i wypowiedzi obu zainteresowanych. Efekt działań komisji zostanie przedstawiony rektorowi i to on podejmie ostateczną decyzję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH