Prof. Kypros Nicolaides, współtwórca medycyny płodu, otrzyma tytuł doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

– Podstawą przyznania tej najwyższej godności, jaką może nadać uczelnia wyższa, są wybitne osiągnięcia naukowe i kliniczne o wymiarze światowym w zakresie medycyny płodu oraz diagnostyki i terapii prenatalnej, jak również zasługi dla rozwoju badań naukowych w naszej uczelni – komentuje prof. Marek Krawczyk, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Profesor Kypros Nicolaides jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie medycyny płodu, będąc jednocześnie jednym z jej twórców i propagatorów. Urodził się w Paphos na Cyprze, w roku 1953. Studia medyczne oraz studia z zakresu fizjologii i biochemii, odbył w Londynie, gdzie następnie pozostał i zdobywał kolejne szczeble w karierze zawodowej i naukowej.

Obecnie jest profesorem medycyny płodowej w Uniwersytecie Londyńskim i piastuje funkcję Dyrektora Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine, które jest wiodącym na świecie ośrodkiem medycyny płodu. Jest także konsultantem z zakresu położnictwa w King’s College Hospital Medical School w Londynie.

Założyciel i prezes The Fetal Medicine Foundation (FMF) - organizacji charytatywnej, która zdobywa fundusze na prowadzenie badań naukowych i szkolenie specjalistów w dziedzinie medycyny płodowej z całego świata.

Posiada w swoim dorobku 909 publikacji w recenzowanych czasopismach o światowej renomie, jak również 14 monografii i podręczników. Był także opiekunem 30 przewodów doktorskich, a kilkaset osób z całego świata odbyło pod jego bezpośrednim kierunkiem szkolenie w zakresie medycyny płodu. Do głównych osiągnięć naukowych Profesora Nicolaidesa należy zaliczyć opracowanie nowoczesnych metod skriningu nieprawidłowości rozwojowych płodu. Jest twórcą (oraz współtwórcą) i propagatorem wielu nowoczesnych metod leczenia wewnątrzmacicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH