Śląskie: profil medyczno-kosmetyczny w liceum ogólnokształcącym

Klasę o profilu medyczno-kosmetycznym zamierza uruchomić od września 2013 roku Liceum Ogólnokształcące w Pyskowicach. Szkoła będzie współpracować m.in. z ośrodkiem zdrowia.

Jak informuje Romana Gozdek rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Gliwicach, profil medyczno-kosmetyczny objęty zostanie patronatem Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Gliwicach, kształcącej w zawodach technik farmaceuta, technik usług kosmetycznych, masażysta, opiekunka dziecięca, asystent osoby niepełnosprawnej i technik sterylizacji medycznej.

Nauka przedmiotów kierunkowych - biologii i chemii - odbywać się będzie w Liceum Ogólnokształcącym w Pyskowicach według rozszerzonego autorskiego programu, opracowanego m.in. z myślą o przyszłych słuchaczach szkoły medycznej. Klasa będzie funkcjonować także we współpracy z ośrodkiem zdrowia oraz salonami kosmetycznymi, co - zdaniem starostwa - zwiększy w przyszłości szansę absolwentów na uzyskanie pracy.

- Liceum ogólnokształcące zapewni podstawy do kontynuacji nauki zawodu na przykład w szkole policealnej lub na uczelniach, które kształcą w kierunkach medycznych czy kosmetologii - powiedziała Gozdek.

Uczniowie będą mogli brać udział w zajęciach kierunkowych związanych tematycznie z przyszłym zawodem, które będą się odbywały trzy razy w tygodniu oraz w wizytach studyjnych w przychodniach i gabinetach kosmetycznych.

Zajęcia profilowane będą m.in. prowadzić w liceum nauczyciele-specjaliści z zakresu farmacji i kosmetologii z Medycznej Szkoły Policealnej. W planach jest uruchomienie jednej klasy, ale Gozdek nie wyklucza, że w przypadku większego zainteresowania profilem mogą powstać np. dwie klasy. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH