Są wyniki wrześniowego LEK-u; wysoka pozycja absolwentów z Olsztyna

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego przeprowadzonego w terminie wrześniowym 2014 r.

Do egzaminu przystąpiły w całym kraju 6053 osoby, uzyskując średnio 137,2 punktu.

Maksymalny wynik wyniósł 184 a minimalny 13 punktów. Czterystu czterdziestu ośmiu zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 194.

Pierwsze miejsce (wyniki dotyczą lekarzy zdających po raz pierwszy) pod względem średniej otrzymanych punktów uzyskali absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - średnia 139,14; spośród 366 absolwentów egzaminu nie zdało 19.

Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - średnia 138,63; na 231 osób egzamin zakończył się niepowodzeniem dla 15.

Na trzecim miejscu w tym egzaminacyjnym rankingu znalazło się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - średnia zdobytych punktów 138,55; wśród 232 osób podchodzących do LEK 10 egzaminu nie zdało.

Wysokie 4 miejsce na tej liście odnotował wydział medyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwenci uzyskali średnio 137,50 punkta; na 48 zdających egzaminu nie zaliczyły 2 osoby.

Najgorszy wynik uzyskany przez absolwenta kierunku lekarskiego UW-M to 107. Co ciekawe, jest to zarazem najwyższy wynik minimalny - biorąc pod uwagę wszystkie uczelnie. Różnica między wynikiem minimalnym i maksymalnym była najmniejsza na UW-M, co świadczy o wyrównanym poziomie przygotowania zdających. 

Młodzi Lekarze z Olsztyna należą do grona najlepiej zdających Państwowy Lekarski Egzamin Końcowy. Absolwenci Wydziału Nauk Medycznych UWM przystąpili do egzaminu po raz pierwszy uzyskując doskonały wynik wśród uczelni medycznych w Polsce.

Wynik absolwentów kierunku lekarskiego z Olsztyna jest tym bardziej warty zauważenia, że dotyczy pierwszego wydziału lekarskiego uruchomionego od podstaw w akademickiej uczelni niemedycznej.

Więcej informacji dostępnych jest (po zalogowaniu) na stronie internetowej: Centrum Egzaminów Medycznych

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH