SUM: we wrześniu rusza Uniwersytet Pierwszego Wieku

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z początkiem września rozpocznie rekrutację na Uniwersytet Pierwszego Wieku - projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 11-13 lat. 

Zajęcia w ramach tego przedsięwzięcia będą miały formę 45-minutowych wykładów oraz 90-minutowych zajęć warsztatowych, odbywających się w dwóch 15-osobowych grupach.
 
W pierwszym roku działalności pomysłodawcy UPW zamierzają objąć edukacją dzieci i młodzież w wieku 11-13 lat, czyli uczniów, którzy rozpoczęli naukę biologii i wykazują zainteresowania tematyką prozdrowotną.

- Na Wydziale Opieki Zdrowotnej, gdzie dziekanem jest prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, działania edukacyjne obejmujące dzieci i młodzież w różnym wieku prowadzone są od kilku lat. Młodzi ludzie bardzo chętnie w nich uczestniczą - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Anna Brzęk z Zakładu Kinezjologii Katedry Fizjoterapii, koordynator przedsięwzięcia.

Wyjaśnia, że celem zajęć w UPW jest zapoznanie młodzieży z problematyką ciała ludzkiego: jego aspektów anatomiczno-fizjologicznych, psychologicznych i socjologicznych, a także kształtowanie postaw zdrowotnych i zdrowego stylu życia.

W ramach nowatorskich zajęć młodzież będzie poznawała różnice pomiędzy płcią, charakteryzowała i oceniała rozwój fizyczny, psychiczny, analizowała zdrowotne uwarunkowania dyspozycji do pracy szkolnej, a także wskazywała na wybrane problemy zdrowotne dzieci i młodzieży.

- Młodzi ludzie dowiedzą się m.in., jak zachować się w przypadku zagrożenia życia, jak pomagać koledze z niepełnosprawnością oraz jak żyć, by nie zwariować. Będzie ciekawie - zachęca dr Brzęk. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH