Rzeszów ma dwa szpitale kliniczne

W Rzeszowie Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina oraz Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej zostały przekształcone w placówki kliniczne. Tak zdecydowali wojewódzcy radni.

Teraz nazwa pierwszego szpitala brzmi Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, drugiego Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

 Istniejące w obu placówkach oddziały kliniczne także zmieniły nazwę na kliniki, większe kompetencje uzyskali w obu placówkach zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Ich obowiązki poszerzono o zadania kliniczne.

W KSzW Nr 2 powstaną nowe oddziały, które będą udostępnione Uniwersytetowi Rzeszowskiemu.
Utworzenie szpitali klinicznych to efekt umowy zawartej z UR, który uruchamia medycynę, a zajęcia studentów tego kierunku będą odbywać się w szpitalach klinicznych.

Więcej: www.rzeszow.gazeta.pl

 Przypomnijmy, że w lipcu 2014 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, po wcześniejszej zgodzie Polskiej Komisji Akredytacyjnej, zdecydowało, że na Uniwersytecie Rzeszowskim może zostać otwarty kierunek lekarski.

Starania o kształcenie lekarzy na Uniwersytecie Rzeszowskim spotkały się w regionie z szerokim poparciem wielu środowisk. Jak argumentował  wówczas Wojciech Domka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Rzeszowie, na Podkarpacie po ukończeniu studiów lekarskich powraca około połowa młodych ludzi pochodzących z tego regionu.

- Jedną z przyczyn jest brak wydziału lekarskiego na miejscu, co powoduje, że młodzi lekarze decydując o swojej przyszłości już na samym początku uważają, że na Podkarpaciu będą mieć gorsze warunki rozwoju naukowego - mówił prezes Domka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH