Rusza nowa edycja programu Amgen Scholars

Rusza VII edycja ogólnoświatowego programu dla młodych naukowców - Amgen Scholars, organizowanego przez Fundację Amgen we współpracy z wiodącymi placówkami naukowymi w Europie, USA i Japonii. W ramach programu studenci z Polski będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na jednej z renomowanych uczelni europejskich.

Program jest inicjatywą Fundacji Amgen w ramach działań na rzecz popularyzacji nauki. Latem każdego roku grupa najzdolniejszych studentów nauk przyrodniczych wyjeżdża na dwumiesięczny, intensywny staż badawczy.

Program powstał w 2006 roku w USA, od 2009 roku działa także w Europie, a od tegorocznej edycji - także w Japonii. Do tej pory, wzięło w nim udział ponad 1800 osób.

W tym roku polscy studenci do wyboru mają jedną z 5 placówek: Uniwersytet w Cambridge, Instytut Karolinska w Sztokholmie, Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium, Instytut Pasteura w Paryżu lub Politechnikę Federalną w Zurychu.

Program adresowany jest do osób ambitnych i utalentowanych, które chciałyby rozwijać swoje umiejętności, a w przyszłości rozpocząć studia doktoranckie. Daje możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w laboratorium, przy prowadzeniu własnego projektu badawczego, pod okiem doświadczonych naukowców i autorytetów.

Wnioski aplikacyjne mogą składać studenci medycyny, farmacji, biologii, biotechnologii, bioinżynierii, chemii oraz pokrewnych kierunków, mogący pochwalić się dobrymi wynikami w nauce.

Projekt Pozwala studentom poznać standardy pracy na światowej klasy uczelniach, gdzie prowadzone są badania nad najbardziej aktualnymi problemami nauki. Cennym rezultatem programu są zdobyte kontakty - dzięki nim, przyszli badacze mają okazję zbudować zalążek własnej sieci. - Nawiązane podczas wyjazdu przyjaźnie to kapitał na całą przyszłą karierę naukową - mówi Anna Lewandowska, uczestniczka stażu w Instytucie Karolinska, obecnie doktorantka na tej uczelni.

Program jest również okazją do ukierunkowania zainteresowań badawczych i punktem wyjścia do kontynuowania kariery akademickiej lub wykorzystania umiejętności w pracy dla innowacyjnych sektorów gospodarki. - Dzięki Amgen Scholars mogłem otrzymać późniejsze stypendia oraz dostać się na studia doktoranckie - potwierdza Paweł Kozielewicz, absolwent programu na Uniwersytecie Ludwika-Maksymiliana, obecnie doktorant w dziedzinie medycyny.

Aplikować można, odwiedzając serwis http://amgenscholars.eu/europe-program#host-institutions - po wyborze uczelni, aplikant zostanie przeniesiony bezpośrednio na jej stronę, gdzie może dokonać zgłoszenia. Każda uczelnia ocenia kandydata według określonych przez siebie kryteriów. Nabór wniosków trwa do 2 lutego 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH