Uczelnie medyczne prowadza rekrutacje na studia. W większości proces rekrutacyjny zakończy się w lipcu.

Rekrutacja, tak jak w latach poprzednich prowadzona jest drogą elektroniczną, a o przyjęciu na studia decydują wyniki matur - te maturzyści poznają pod koniec czerwca. Kandydaci musza uiścić opłatę rekrutacyjna ok. 80 - 85 zł.

Na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, jak podaje Gazeta Wyborcza, internetowa rejestracja prowadzona jest w kilku terminach. Do 26 czerwca rejestrować muszą się kandydaci z nową maturą na kierunki lekarski, dentystyczny czy farmację. Więcej czasu - bo do 13 lipca - mają chętni do studiowania kosmetologii, dietetyki, pielęgniarstwa czy ratownictwa medycznego.

Tegoroczną nowością w ofercie tej uczelni jest nowatorska w skali kraju logopedia z fonoaudiologią. Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. jako logopedzi lub prowadzić zajęcia z emisji głosu. Uczelnia przygotowała po 34 miejsca na studiach dziennych i wieczorowych. Podczas rekrutacji kandydaci przejdą test predyspozycyjny oceniający ich wzrok i słuch.

Natomiast na Uniwersytecie w Białymstoku od tego roku będzie można studiować fizykę medyczną.

– Nabór rozpoczynamy już w tym roku, bo udało nam się dopiąć wszystkie kwestie formalne. Studia prowadzić będziemy w oparciu o współpracę z białostocką onkologią, wstępnie przygotowaliśmy 30 miejsc – zapowiada prof. Jerzy Nikitorowicz, rektor Uniwersytetu.

Natomiast na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dokumenty np. pielęgniarstwo i położnictwo w ramach studiów pomostowych dokumenty trzeba złożyć jeszcze w czerwcu, składanie aplikacji na zaoczna elektrokardiologię zakończyło się w maju. Na złożenie aplikacji na inne kierunki chętni maja czas do 5 lipca. Opłata rekrutacyjna na WUM to 85 zł.

Jak już podawaliśmy, w ubiegłym roku studia medyczne cieszyły się dużą popularnością. Np. na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym na kierunek lekarski było około 10 kandydatów na jedno miejsce, na stomatologię 11, a na farmację 13. Jak będzie w tym roku okaże się już niedługo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH