Radom: w maju ruszy rekrutacja na medycynę w UTH Radom: w maju ruszy rekrutacja na medycynę w UTH. FOT. Ting/Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

15 maja rozpocznie się rekrutacja na medycynę na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. UTH w Radomiu jest trzynastym ośrodkiem w kraju, który będzie kształcił przyszłych lekarzy.

Pierwszy rok medycyny w Radomiu rozpocznie prawdopodobnie 70 studentów, bo o tyle miejsc wnioskowała uczelnia. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie minister zdrowia najprawdopodobniej w czerwcu.

Kandydaci na kierunek lekarski muszą mieć zdaną biologię i chemię na poziomie rozszerzonym, z wynikiem minimum 30 proc. Brane będą także pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z fizyki lub matematyki - w tym przypadku na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (także minimum 30 proc.).

Wskaźnik rekrutacyjny, czyli liczba punktów za wyniki z tych obowiązkowych przedmiotów nie powinien być mniejszy niż 150, przy czym punkty procentowe z poszczególnych przedmiotów na poziomie rozszerzonym mnoży się przez dwa. Przy takiej samej liczbie punktów o kolejności przyjęć zdecyduje najpierw wynik z biologii, a następnie liczba punktów z chemii.

Uczelnia zastrzega, że może przyjąć mniejszą liczbę kandydatów niż limit określony przez ministra zdrowia.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH