Prof. Maciej Małecki dziekanem w Collegium Medicum UJ Prof. Maciej Małecki

Profesor Maciej Małecki - kierownik Kliniki Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - został dziekanem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ.

Profesor zajmuje się genetycznym podłożem cukrzycy oraz powikłaniami cukrzycy. Jest autorem i współautorem około 90 artykułów naukowych i blisko setki wykładów na zjazdach diabetologów.

Profesor Małecki leczy ludzi chorych na cukrzycę, sam na nią chorując. Nigdy tego zresztą nie krył - przypomina Gazeta Wyborcza.

Podczas wykładu towarzyszącego wyborowi prof. Małecki, wybrany na kadencję 2016-2020, aprezentował swoją wizję funkcjonowania wydziału w najbliższych czterech latach.

Styl funkcjonowania władz dziekańskich oraz administracji ma cechować się życzliwością w stosunku do naukowców, wszystkich pracowników oraz studentów, sprawnością, zadaniowym, bezkonfliktowym, efektywnym stylem działania.

Nowy dziekan zapowiedział, że nie ulegną zmianie kryteria rekrutacyjne, w tym wymóg poszerzonej matury z matematyki dla kierunków lekarskich. Nie zwiększy się liczba rekrutowanych studentów, ale podniesie jakość dydaktyki.

Prof. Maciej Małecki rozpocznie pełnienie funkcji dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM od 1 września 2016 r.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH